در این بخش از مرور خبرها مي‌خواهيم به شبکه ملي اينترنت اشاره‌اي کنيم.

عبدالمجيد رياضي دبير شوراي‌عالي فناوري اطلاعات با بيان اين‌که بستر اصلي اين شبکه که مسئوليت اجراي آن برعهده شرکت ارتباطات زيرساخت است تا پايان سال 89 آماده خواهد شد اعلام کرد که در اين شبکه، تمامي استان‌ها و شهرستان‌هاي مهم کشور به يکديگر مرتبط خواهند شد.

از ديگر اتفاقات مهم اقتصادي سال 89 که با اينترنت در ارتباط است مي‌توان به الکترونيکي شدن معاملات بورس اشاره کرد که لينک مربوط به اين خبر در ستون همين صفحه آمده است بنابراين بيش از اين درباره آن صحبت نمي‌کنيم.

رويداد مهم ديگري که در 31 تيرماه سال 89 رخ خواهد داد، برگزاري مجمع عمومي ساليانه شرکت مخابرات است.

براساس قانون بورس، اين شرکت بايد پس از برگزاري مجمع عمومي ساليانه خود، تا پايان سال 89، سود سهام خود را ميان سهام‌داران توزيع کند.

سهام‌داران اين شرکت مي‌توانند با مراجعه به آدرس اينترنتي www.saham.tci.ir از ميزان سود سهام، قيمت هر سهم، مقدار سهم و برخي ديگر از جزئيات سهام خود مطلع شوند.

خبر جالب ديگري که به‌تازگي از سوي مخابرات به گوش رسيده است، آغاز ارائه سرويس‌هاي ADSL در تهران توسط اين شرکت است.

به گفته مديرکل رايانه شرکت مخابرات تهران، ارائه اين سرويس‌ها در مناطق 2 و 8 اين شهر آغاز شده است و به‌زودي دامنه سرويس‌دهي گسترده‌تر نيز خواهد شد.

بشنويد از ماجراهاي وايمکس در ايران. شرکت مبين‌نت اعلام کرده است که فاز اول ارائه خدمات وايمکس خود را از خردادماه سال 89 در استان‌ها و با پوشش 70 درصدي آغاز و در ادامه به شهرستان‌ها نيز انتقال خواهد داد.

بیشتر بدانید:   IE9 رکورد زد: 10 میلیون کاربر در مدت یک ماه

مدير روابط‌عمومي اين شرکت بيان داشته است که براساس آمارهاي به‌دست آمده، تعداد کاربران اينترنت در ايران در پايان سال 2009 حدود 32 ميليون نفر بوده است ولي از اين تعداد تنها 600 هزار نفر از سرويس‌هاي پهن‌باند استفاده کرده‌اند.

به گفته وي، سرويس‌هاي وايمکس مي‌تواند تمايل مردم به استفاده از اينترنت پرسرعت را افزايش دهد.

خبر آخر را به وزير ارتباطات اختصاص مي‌دهيم که گفته است تا پايان سال 89، کمبودهاي موجود در کميت و کيفيت اينترنت کشور جبران خواهد شد.

وي همچنين اظهار داشته است که کاربران مي‌توانند با استفاده از نرم‌افزار رايگاني که شرکت فناوري ارتباطات ارائه مي‌دهد، سرعت اينترنت خود را اندازه‌گيري کرده و در صورت استاندارد نبودن، شکايت خود را به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي ارائه دهند.

منبع : بایت

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.