طبق آخرین اطلاعات به دست آمده، تولید خودروهای بنز در ایران از اوایل سال ۱۳۹۷ آغاز می‌شود. شرکت‌های ایران خودرو و دایملر برای تولید خودروهای سواری مرسدس بنز در کشورمان به توافق‌های نهایی دست پیدا کرده‌اند.

صنعت خودروی ایران در اوایل دهه جاری هجری شمسی اصلا حال و روز خوبی نداشت و به دلیل تحریم‌ها، بیشتر شرکت‌های خارجی، کشورمان را ترک کرده بودند و به همین دلیل خودروسازان ایرانی به سمت شرکت‌های چینی چرخیدند. از مدتی پیش دوباره شاهد بازگشت خودروسازان خارجی مانند فولکس واگن، رنو، هیوندای و پژو سیتروئن به ایران بودیم و حالا بر اساس جدیدترین اخبار منتشر شده، تولید خودروهای بنز در ایران به عنوان جدیدترین دستاورد پسابرجامی از اوایل سال آینده آغاز خواهد شد.

آغاز تولید خودروهای بنز در ایران از اوایل سال 97
آغاز تولید خودروهای بنز در ایران از اوایل سال ۹۷

با توجه به اطلاعات به دست آمده، توافق نهایی بین شرکت دایملر آلمان و ایران خودرو برای تولید خودروهای سواری مرسدس بنز در ایران حاصل شده و قرار است از اوایل سال ۱۳۹۷ تولید این محصولات در کشورمان آغاز شود.

تولید خودروهای بنز در ایران با داخلی‌سازی بالای ۲۰ درصد

آغاز تولید خودروهای بنز در ایران از اوایل سال 97
آغاز تولید خودروهای بنز در ایران از اوایل سال ۹۷

گفته می‌شود طبق پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در سال آینده حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودروی مرسدس بنز در ایران تولید خواهد شد. البته قرار است تنها مدل‌های اقتصادی‌تر این کمپانی در ایران تولید شود. تولید خودروهای بنز در ایران با ساخت داخلی بالای ۲۰ درصد‌ آغاز می‌شود. حدود ۲ دهه پیش نیز شاهد تولید خودروهای سواری مرسدس بنز در ایران بودیم و هم‌اکنون خط تولید این محصولات در کشورمان در حال به‌روزرسانی و آماده‌سازی است.

بیشتر بدانید:   گینگ استون کوچک ترین فلش جهان را عرضه کرد

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.