مايکروسافت اعلام کرد که امور برنامه‌نويسي و توسعه نگارش بعدي خانواده آفيس، که شامل آفيس 2010، شيرپوينت2010، ويزيو2010 و پراجکت2010 مي‌شود به‌اتمام رسيده است.

به‌گزارش مجله کلیک، اين محصولات به کارخانجات توليدکننده ارسال شده و وارد آخرين مرحله مهندسي شده‌اند. گفتني است آفيس2010 تا ماه آينده روانه بازار مي‌شود و مايکروسافت در نظر دارد 12مه، برنامه‌اي براي انتشار اين بسته نرم‌افزاري محبوب برپا کند.

تاکشي نوموتو، معاون ارشد مايکروسافت در بلاگ خود نوشت: «نگارش RTM آخرين مرحله مهندسي يک محصول است و تيم مهندسي ما براي رسيدن به اين مرحله تلاش زيادي به‌خرج داده است. همچنين جا دارد از بيش از 5هزار شرکتي که در راه‌اندازي و آزمايش اين بسته با ما همکاري داشته‌اند، تشکر کنيم.»

مايکروسافت در حال حاضر در فروشگاه آنلاين خود آفيس را پيش‌فروش مي‌کند و همچنين کساني که در حال حاضر آفيس 2007 بخرند، به‌طور رايگان مي‌توانند به آفيس 2010 ارتقا پيدا کنند.

گفتني است اين شرکت ردموندي، براي اشتراک سود خود با کارخانجات سازنده و تشويق آنها، يک نسخه از آفيس رايگان در اختيار آنها قرار داده است تا روي هر کامپيوتر و لپ‌تاپ نصب کنند.

يکي از بزرگترين تغييراتي که در آفيس 2010 وجود دارد، سيستم مجزاي تحت وب نگارش‌هاي ورد، اکسل، پاورپوينت و وان‌نوت است.

در اين حالت کاربران مي‌توانند از نرم‌افزارهاي تحت وب آفيس نيز بدون نياز به نصب نرم‌افزار استفاده کنند. ويژگي‌هايي چون نگارش 64بيت آفيس، ويرايش ويدئو در پاورپوينت، ويرايش تصوير در ورد و قابليت بهبود يافته کپي کردن از برترين تغييرات آفيس2010 خواهد بود. آفيس2010 نگارش بتا تا کنون بيش از 5/7ميليون کاربر داشته است.

بیشتر بدانید:   مایکروسافت آفیس بزودی در iPad

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.