آفیس ۲۰۱۰ روانه بازار می شود

مایکروسافت اعلام کرد که امور برنامه‌نویسی و توسعه نگارش بعدی خانواده آفیس، که شامل آفیس ۲۰۱۰، شیرپوینت۲۰۱۰، ویزیو۲۰۱۰ و پراجکت۲۰۱۰ می‌شود به‌اتمام رسیده است.

به‌گزارش مجله کلیک، این محصولات به کارخانجات تولیدکننده ارسال شده و وارد آخرین مرحله مهندسی شده‌اند. گفتنی است آفیس۲۰۱۰ تا ماه آینده روانه بازار می‌شود و مایکروسافت در نظر دارد ۱۲مه، برنامه‌ای برای انتشار این بسته نرم‌افزاری محبوب برپا کند.

تاکشی نوموتو، معاون ارشد مایکروسافت در بلاگ خود نوشت: «نگارش RTM آخرین مرحله مهندسی یک محصول ا��ت و تیم مهندسی ما برای رسیدن به این مرحله تلاش زیادی به‌خرج داده است. همچنین جا دارد از بیش از ۵هزار شرکتی که در راه‌اندازی و آزمایش این بسته با ما همکاری داشته‌اند، تشکر کنیم.»

مایکروسافت در حال حاضر در فروشگاه آنلاین خود آفیس را پیش‌فروش می‌کند و همچنین کسانی که در حال حاضر آفیس ۲۰۰۷ بخرند، به‌طور رایگان می‌توانند به آفیس ۲۰۱۰ ارتقا پیدا کنند.

گفتنی است این شرکت ردموندی، برای اشتراک سود خود با کارخانجات سازنده و تشویق آنها، یک نسخه از آفیس رایگان در اختیار آنها قرار داده است تا روی هر کامپیوتر و لپ‌تاپ نصب کنند.

یکی از بزرگترین تغییراتی که در آفیس ۲۰۱۰ وجود دارد، سیستم مجزای تحت وب نگارش‌های ورد، اکسل، پاورپوینت و وان‌نوت است.

در این حالت کاربران می‌توانند از نرم‌افزارهای تحت وب آفیس نیز بدون نیاز به نصب نرم‌افزار استفاده کنند. ویژگی‌هایی چون نگارش ۶۴بیت آفیس، ویرایش ویدئو در پاورپوینت، ویرایش تصویر در ورد و قابلیت بهبود یافته کپی کردن از برترین تغییرات آفیس۲۰۱۰ خواهد بود. آفیس۲۰۱۰ نگارش بتا تا کنون بیش از ۵/۷میلیون کاربر داشته است.