آموزش پاک کردن پیام در واتس اپ به شما اجازه حذف پیام های ارسالی در واتس‌اپ را می‌دهد، به این صورت امکان تصحیح اشتباهات خود را دارید.

برای همه پیش آمده است که پیام اشتباهی را برای کسی ارسال کنند، شاید با قطع کردن اینترنت گوشی توقع داشتید، جلوی ارسال آن پیام را بگیرید. خوشبختانه در ورژن جدید واتس‌اپ امکان پاک کردن پیام‌های ارسالی وجود دارد.

 آموزش پاک کردن پیام در واتس اپ
آموزش پاک کردن پیام در واتس اپ

البته واتس اپ محدودیت زمانی و نرم افزاری برای پاک کردن پیام‌های شما ایجاد کرده است، به عنوان مثال، شما تنها ۷ دقیقه برای پاک کردن پیام ارسالی در واتس اپ زمان دارید. از طرف دیگر، شما و مخاطب یا مخاطبینی که پیام برای آن‌ها ارسال شده است، باید از آخرین نسخه واتس اپ استفاده کنند.

واتس اپ از طریق نوتیفیکشن به اطلاع شما نمی‌رساند که آیا پیام ارسالی پاک شده است یا خیر، در واقع شما نمی‌توانید اطلاع حاصل کنید که آیا مخاطبی که پیام را برای وی ارسال کرده‌اید، از آخرین نسخه اپلیکیشن واتس اپ استفاده می‌کند یا نه.

در مقاله آموزش پاک کردن پیام در واتس‌اپ یک ترفند برای حذف پیام‌های قدیمی‌تر در این پیام‌رسان را نیز برای شما آماده کرده‌ایم. در هر حال، مخاطب پیام خصوصی یا مخاطبین پیام گروهی در واتس اپ شما، ممکن است قبل از اینکه شما فرصت پاک کردن پیام را پیدا کنید، پیام شما را خوانده باشد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم، در شرایط نامساعد روحی به این اپلیکیشن نزدیک نشوید.

حذف پیام های جدید در واتس اپ

اپلیکیشن واتس‌اپ را باز کنید و به داخل چت مورد نظر رفته و پیام مورد نظر را انتخاب کنید. انگشت خود را روی آن پیام نگه دارید، تا منو برای شما باز شود. در داخل منو گزینه پاک کردن (Delete) را انتخاب کنید.  پس از انتخاب این گزینه، می‌توانید گزینه پاک کردن برای همه (Delete for Everyone) را انتخاب کنید، به این ترتیب، پیام برای تمام کسانی که در آن چت حضور داشته‌اند، پاک می‌شود.

بیشتر بدانید:   تنظیمات حریم شخصی در استفاده از واتس اپ
 آموزش پاک کردن پیام در واتس اپ
آموزش پاک کردن پیام در واتس اپ

پس از انجام این‌کار جمله، این پیام پاک شد (This message was deleted) برای شما به نمایش در خواهد آمد. اکنون می‌توانید از مخاطب خود سوال کنید که آخرین پیام شما چه بوده است. هرچند این روش محدودیت‌هایی دارد، اما در برخی شرایط به عنوان راه حلی برای پوشاندن اشتباهات شما به کار می‌آید.

 آموزش پاک کردن پیام در واتس اپ
آموزش پاک کردن پیام در واتس اپ

پاک کردن پیام های قدیمی در واتس‌اپ

در بخش قبلی به شما توضیح دادیم، امکان حذف پیام های قدیمی در واتس اپ برای شما وجود ندارد. پس از گذشت هفت دقیقه از زمان ارسال پیام، هیچ چاره‌ای برای حل مشکل خود ندارید، اما با ترفندی که در ادامه این مطلب خواهید آموخت، بعضا قادرید پیام‌هایی که مربوط به بیش از هفت روز گذشته نیز هستند را پاک کنید.

برای حذف پیام های قدیمی در واتس اپ ابتدا لازم است، اینترنت دستگاه خود را قطع کنید –هم اینترنت وای فای و هم موبایل دیتا- پس از انجام این‌کار، به قسمت انتخاب اپلیکیشن‌ها رفته، پس از انتخاب نمودن واتس‌اپ، گزینه مجبور به توقف (Force Stop) را فعال کنید.

پس از انجام این‌کار، به قسمت تنظیمات تاریخ و زمان بروید و تاریخ گوشی را مطابق با زمان ارسال پیام مورد نظر، تنظیم کنید. توجه داشته باشید، ممکن است تلفن هوشمند شما به طور خودکار با اتصال به اینترنت، تاریخ و زمان را مجددا تنظیم کند، به این منظور باید این ویژگی را غیر فعال کنید.

اکنون می‌توانید دوباره اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ را باز کنید، سپس پیام مورد نظر را پیدا کرده، مطابق مرحله قبلی، انگشت خود را روی آن نگه دارید و از منوی باز شده، پاک کردن پیام و در نهایت پاک کردن پیام برای همه را انتخاب کنید.

بیشتر بدانید:   چگونه از بلاک در واتس اپ خارج شویم ؟

پس از انجام مرحله قبل، اینترنت دستگاه خود را روشن کنید، پس از اتصال به اینترنت باید جمله، “این پیام پاک شد” را مشاهده کنید. این ترفند به طور کامل تست شده است اما محدودیت‌های بخش قبلی آموزش پاک کردن پیغام در پیام‌رسان واتس اپ کماکان در این ترفند نیز صدق می‌کند.

 آموزش پاک کردن پیام در واتس اپ
آموزش پاک کردن پیام در واتس اپ

توجه داشته باشید، برای پاک کردن پیام‌های بسیار قدیمی، ممکن است با اخطاری از طرف واتس اپ مواجه شوید که از شما می‌خواهد، زمان صحیحی را تنظیم نمایید.

اگر  آموزش حذف پیام از واتس اپ برای شما مفید واقع شد یا ترفندهای دیگری را می‌شناسید که در این مقاله ذکر نشده است، از طریق کامنت با ما در ارتباط باشید.

2 دیدگاه ها

  1. چقدر خوب که این قابلیت واسه واتساپ هم درست شد فقط اینکه این پاک کردن مخصوص گروه هست یا تو پیام ها ی شخصی هم پاک میشه؟

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.