فوجیتسوی ژاپن قصد راه‌اندازی ابررایانه جدیدی مبتنی بر یادگیری عمیق / Deep Learning دارد.

ابررایانه 4 پتافلاپی فوجیتسو مجهز به سیستم یادگیری عمیق
ابررایانه ۴ پتافلاپی فوجیتسو مجهز به سیستم یادگیری عمیق

به گزارش برسام و به نقل از خبرآنلاین، ابر رایانه فوجیتسو با سفارش مرکز Riken در ژاپن ساخته‌ شده و روی پروژه‌ های اطلاعات پیشرفته، تحقیقات پیشرفته اپلیکیشنی و هوش مصنوعی در دنیای واقعی تمرکز خواهد کرد.

ابررایانه جدید که ماه آینده تحویل مرکز Riken می‌ شود روی اپلیکیشن های هوش مصنوعی در دنیای واقعی کار می‌ کند و قدرت پردازش آن درمجموع به ۴ پتافلاپ می‌رسد.

اما ابررایانه جدید مبتنی بر دو آرشیتکت سرور است: ۲۴ سرور  Nvidia DGX-1 (اولین ابررایانه هوش مصنوعی جهان) که هرکدام از این سرورها شامل ۸ شتاب‌ دهنده انویدیا موسوم به NVIDIA Tesla P100 است و دیگری ۳۲ سرور اختصاصی فوجیتسو موسوم به Fujitsu Server PRIMERGY RX2530 M2 است که مجهز به سیستم ذخیره‌ سازی پیشرفته است.

همچنین فایل سیستم ابررایانه مذکور از نوع Fujitsu Software FEFS است که روی ۶ سرور PRIMERGY RX2540 M2 PC، ۸ سیستم ذخیره‌ سازی ETERNUS DX200 S3 و یک سیستم ذخیره‌ سازی ETERNUS DX100 S3 نصب‌ شده تا بتواند آنالیز «یادگیری عمیق» را به‌راحتی انجام دهد.

گفته می‌شود ابر رایانه فوجیتسو ماه آینده در دیتاسنتر این کمپانی در یوکوهاما آغاز به‌کار خواهد کرد و پشتیبانی مرکز تحقیقات Riken را نیز خواهد داشت.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

بیشتر بدانید:   غلبه چین بر آمریکا در سریعترین ابررایانه های جهان!

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید