معاون شرکت فناوری اطلاعات از اتمام زیرساخت فنی برای راه اندازی پست الکترونیکی (ایمیل) ایرانی خبر داد و گفت: از لحاظ کارایی و قابلیت سعی شده ایمیل ایرانی وضعیت مناسبی داشته باشد و با کیفیت و امنیت بالا به کاربران ارائه شود.

علی اصغر انصاری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این خبر افزود: در صورت تصویب ضوابط مورد نیاز، ایمیل داخلی برای تمامی متقاضیان به صورت رایگان نیز قابل ارائه خواهد بود.

وی با اشاره به مذاکرات جهت امضای تفاهم نامه با شرکت پست برای ارائه پست الکترونیکی داخلی گفت: براساس مفاد این تفاهم نامه بخشی از ظرفیت ایمیل ایجاد شده به شرکت پست ارائه خواهد شد تا مشترکان این شرکت نیز بتوانند از ظرفیت موجود استفاده کنند.

انصاری با تاکید بر اینکه ظرفیت پست الکترونیکی ایرانی با دامنه “ایران دات آی ار” براساس میزان تقاضا قابل افزایش خواهد بود اضافه کرد: از لحاظ کارایی و قابلیت سعی شده این سرویس وضعیت مناسبی داشته باشد و با کیفیت و امنیت بالا به کاربران ارائه شود.

به گزارش مهر، بر اساس بخشنامه ای که در سوم مهرماه سال 1386 ابلاغ شد مقرر شد درگاه خدمات الکترونیکی ایران به نشانی www.Iran.ir به مدیران دستگاه‌های دولتی، خدمات پست الکترونیکی ارائه دهد. در این بخشنامه همچنین از مدیران دولتی خواسته شد برای امنیت اطلاعات بیشتر، پست الکترونیکی خود را روی پورتال واحد دولت الکترونیکی ایران ایجاد و از آن برای تماس‌هایشان استفاده کنند.

از ویژگی های ایمیل ایرانی حفظ امنیت بیشتر اطلاعات عنوان شده و در صورت استفاده از آن، اطلاعات ایمیل در داخل کشور گردش می کند و مانند ایمیل های غیرایرانی نظیر یاهو، جیمیل و هات‌میل که در خارج از کشور میزبانی می‌شوند اطلاعات به خارج از کشور منتقل نمی شود.

بیشتر بدانید:   3 اپراتور ایمیل ایرانی در راه‌ بازار با تایید مجوز

پیش از این گفته شده بود شرکت فناوری اطلاعات ایران تاکنون برای بیش از سه هزار کاربر اینترنت کشور این پست الکترونیکی را فعال کرده است.

ایمیل ایرانی شرکت پست نیز با دامنه post.ir قابل دریافت است.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.