پس از عرضه MacBook Pro جدید شرکت‎ های بزرگ نرم‎ افزاری مانند مایکروسافت (Microsoft) و ادوبی (Adobe) اقدام به بهینه‎ سازی محصولات خود برای تاچ بار این لپ تاپ کردند. اما این تاچ بار فقط برای استفاده در برنامه‎ های پیشرفته و تخصصی در نظر گرفته نشده است و توسعه‎ دهندگان می ‎توانند به کمک آن خلاقیت خود را نیز بروز دهند. اجرای بازی در تاچ بار مک بوک پرو جدید دیده می شود.

اجرای بازی خاطره انگیز Pac-Man در تاچ بار مک بوک پرو جدید

در اوایل هفته جاری اجرای پیانو در تاچ بار مک بوک پرو توانست توجه بسیاری از کاربران را به سوی خود جلب کند. با توسعه‎ دهنده مستقلی توانست بازی دایناسور مرورگر کروم که در هنگام نبود اتصال به اینترنت اجرا می ‎شود را در تاچ بار اپل نمایش دهد.

اما به تازگی اجرای بازی در تاچ بار مک بوک پرو جدید با عنوان کلاسیک و خاطره انگیز Pac Man با نام Pac-Bar عرضه شده است. Henry Franks برای توسعه این بازی از ابزار کدنویسی اختصاصی اپل یعنی Swift استفاده کرده و گرافیک و موسیقی اصلی بازی را هم حفظ کرده است. با توجه به ابعاد کوچک تاچ بار اپل این بازی محدود به یک خط افقی می ‎شود و کاربران فضای چندانی را در دسترس نخواهند داشت. هم ‎چنین برای کنترل بازی باید از کلیدهای جهت ‎نما استفاده کنید و تاچ بار فقط وظیفه نمایش بازی را بر عهده دارد.

Frank برای ساخت این بازی از شبیه ساز تاچ بار در Xcode استفاده کرده است. وی هدف خود را از توسعه این بازی سرگرمی و لذت انجام آن عنوان کرده است و قصد دارد در آینده ابزارهای بیشتری را برای تاچ بار اپل توسعه دهد.

منبع: VentureBeat

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید