به منظور جلوگیری از انتشار اخبار جعلی در فیسبوک (Facebook)، قبل از اشتراک‎ گذاری اخبار را از فیلترهایی رد می‌ کند.

فیس بوک برای جلوگیری از انتشار اخبار جعلی دست به کار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از باشگاه خبرنگاران، مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی فیسبوک، پنچشنبه شب از راه‌ اندازی “شبکه بین‌ المللی بررسی حقیقت” خبر داد که به‌ منظور جلوگیری از انتشار اخبار جعلی در فیسبوک تشکیل خواهد شد؛ وظیفه این نهاد این است که قبل از انتشار اخبار توسط کاربران Facebook، صحت و سقم آن را تأیید کنند.

جرج سوروس، میلیاردر مجاری_آمریکایی، یکی از افرادی است که در این پروژه سرمایه ‎گذاری می  ‎کند. بنیاد سوروس وابسته به این سرمایه‌ دار میلیاردر یهودی در میان فهرست سازمان‌ هایی دیده می‌ شود که از “شبکه بین‌ المللی بررسی حقیقت” حمایت می‌ کنند.

سوروس، دموکرات دو آتشه‌ ای است که در سال ۲۰۰۴ تلاش زیادی کرد کمپین تبلیغاتی جرج دبلیو بوش را تحریم کند. وی ۲۵ میلیون دلار به کلینتون و بنیاد او کمک کرد. پی‌ یر امیدیار، بنیانگذار eBay از دیگر کسانی است که در این برنامه سرمایه‌ گذاری می‌ کند؛ او نیز بیش از ۳۰ میلیون دلار به بنیاد کلینتون کمک کرده است. گوگل، بنیاد بیل و ملیندا گیتس و موقوفه ملی برای دموکراسی، از دیگر سرمایه‌ گذاران این طرح هستند.

در این طرح اخبار و گزارش‌ های فیسبوک از فیلتر اشخاص ثالث حقوقی همچون واشنگتن پست، NBC NEWS, SNOPES و POLITICO عبور می‌ کنند.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید