معاون توسعه و مديريت شبكه شركت فناوري اطلاعات ايران از افزودن 262 خدمت جديد به خدمات درگاه ايران خبر داد و گفت: بدين ترتيب مجموعه خدمات الكترونيكي درگاه ايران به 572 مورد افزايش يافت.

علي اصغر انصاري در گفت‌وگو با خبرنگار فناوري اطلاعات خبرگزاري فارس با اعلام خبر افزودن 262 خدمت جديد به درگاه ايران گفت: بدين ترتيب مجموعه خدمات الكترونيكي درگاه ايران به 572 افزايش يافته است.

وي افزود: “درگاه ايران ” با هدف ساماندهي و ايجاد فضايي مناسب به منظور تمركز هر چه بيشتر خدمات الكترونيكي قابل ارايه توسط دستگاه هاي دولتي و غير دولتي ايجاد شده و در حال حاضر 572 خدمت الكترونيكي را به هم‌وطنان ارائه مي‌كند.

معاون توسعه و مديريت شبكه شركت فناوري اطلاعات ايران تصريح كرد: خدمات الكترونيكي جديد اضافه شده در درگاه ايران، بيشتر در راستاي تكميل خدمات بيمه و بانكداري، اطلاعات گردشگري، مذهبي و خدمات شهري و اجتماعي است كه با توجه به گستردگي موضوع و ميزان كاربرد، مورد استفاده بسياري از كاربران قرار مي گيرد.

بنابراين گزارش، وي پيش از اين پيش بيني كرده بود، تا پايان سال جاري تعداد خدمات الكترونيكي در درگاه ايران به بيش از 500 خدمت افزايش يابد كه چندي پيش و به مناسبت سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، 310 خدمت الكترونيكي به شمار خدمات اين درگاه اضافه شد.

وي همچنين تاكيد كرد: به منظور دسترسي راحت‌تر و سريعتر كاربران به اطلاعات، قرار است خدمات درگاه ايران با دسته‌بندي جديدي مرتب شود و در دسترس كاربران قرار گيرد.

به گزارش فارس، درگاه (پورتال) iran .ir با هدف فراهم آوردن محيطي جهت متمركز سازي سرويس‌هاي دولتي و غير دولتي مورد نياز مردم و با تصدي‌گري وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات راه اندازي شد.

بیشتر بدانید:   فاز آگاهی رسانی ماهر عملیاتی شد

بنابراين گزارش، هدف از راه‌اندازي اين پورتال ايجاد سرويس هاي الكترونيكي توسط نهادها و سازمان هاي اجرايي عنوان شد تا هر ايراني بتواند از اين درگاه به عنوان مرجع جستجوي كليه اطلاعات مورد نياز در فضاي مجازي استفاده و خدمات مورد نياز خود را دريافت كند.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.