ما کار را کامل انجام می دهیم. این چیزیست که لین منویل میراندا، موسس الکساندر همیلتون و دیوید دیگس موسس Marquis de Lafatte در برادوی نمایش همیلتون به حضار خود می گویند.

طی تجربیاتم، قانع شده ام که مهاجر ها کارها را کامل تر و دقیق تر انجام می دهند. چرا که آن ها بیشتر از رقیبانشان که زاده ی همان کشور هستند خود را برای بدترین ها آماده کرده اند. تجربیات زندگیشان چنین تفکری را در آن ها نهادینه کرده.

اگر آسمان شغلی بالای سر شما در حال حاضر آبیست، بهترین زمان است تا خود را برای زمانی که ابر های بارانی پیدا می شوند آماده کنید. اگر می خواهید در هر شرایطی رشد کنید، یک ذهن مهاجر داشته باشید. خود را برای بدترین ها آماده کنید.از امید داشتن به بهترین ها دست بر دارید و خود را برای بد ترین ها آماده کنید.

از امید داشتن به بهترین ها دست بر دارید و خود را برای بد ترین ها آماده کنید
از امید داشتن به بهترین ها دست بر دارید و خود را برای بد ترین ها آماده کنید

اینجا سه پله برای اقتباس یک ذهن مهاجر و آمادگی برای هر چه را برای شما آورده ایم:

۱-چالش های احتمالی را در نظر بگیرید

یک لیست از تمام اتفاقاتی که ممکن است کسب و کار شما را خدشه دار کند تهیه کنید. با این کار می توانید از وقوع خیلی از آن ها جلوگیری کنید.

ممکن است بهترین تهیه کننده ی شما استفا بدهد یا بازنشسته شود و یا در بازار سکته ای اتفاق بیافتد. این اتفاق چرخشی است و به هر حال هر زمانی ممکن است هر کدام از آن ها اتفاق بیافتد. ممکن است رقبای شما محیط کاری بهتری ارایه دهند و بهترین کارمندان شما را جذب کند.

بیشتر بدانید:   تصاویر محوطه زیبای دانشگاه Google Mountain View

۲- برنامه ریزی داشته باشید

برنامه چیدن به زور و اجبار به شکست منتهی خواهد شد. اما اگر هنگامی که سرمان خلوت تر است یک برنامه بچینیم، این برنامه به راحتی اجرا خواهد شد ( یا حداقل معقول خواهد بود).

بگذارید به آخرین چالشی که گفتیم باز گردیم (اگر رقیب شما در حال دزدیدن بهترین کارمندان شما باشد). به این فکر کنید آیا کسب و کار شما این شرایط را دارد که بهترین کارمندان را جذب کند. اگر اینطور نیست، برنامه ای برای جذب آنان بچینید. به این فکر کنید که چه کاری می توانید کنید تا محل کار شما به گونه ای باشد که کارمندان دوست داشته باشند در آنجا بمانند. یک برنامه ی دقیق با پله هایی برای رسیدن به آن بنویسید.

۳-برنامه را اجرا کنید

در کسب و کار ما گاهی تا زمانی که وسط طوفان قرار گرفته ایم و مغزمان دیگر کار نمی کند صبر می کنیم تا تصمیمی بگیریم. انسان ها به طور معمول یه سه روش در موقعیت های بحرانی عمل می کنند.

آن ها خشن شده و سعی می کنند بجنگند، موقعیت را به طور کل رها کرده و فرار می کنند و یا هیچ کاری نمی کنند. داشتن یک برنامه از اضطراب و صرف زمان برای رسیدن به یک راه حل در میان اضطراب جلوگیری می کند. به جای آن، هنگامی که اوضاع کمی بهم ریخت، تنها کاری که باید کنید این است که برنامه ی از قبل ریخته شده را در کمال آرامش اجرا کنید.

آمادگی برای بدترین ها به رهبران اجازه می دهد تا اطمینان، تعهد و جرعت خود را حفظ کنند که برای کل گروه بسیار مهم است. برای گروه شما بسیار خطرناک است که ببینند شما آرامش خود را از دست داده اید. داشتن یک برنامه و اجرای آن در بحبوحه ی طوفان مشکلات به شما سیمای خاصی خواهد داد. زمان آن است تا مانند یک مهاجر بیاندیشید. هنوز می توانید برای بهترین ها امیدوار باشید‌ (و خوشبین بمانید) اما مطمئن شوید که همیشه و در هر زمان برای بدترین ها نیز آماده هستید.

بیشتر بدانید:   اقداماتی که باید پس از گم شدن یا سرقت کارت بانکی انجام داد!

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.