مدير عامل شركت مخابرات ايران گفت: اكنون در جهان بحث مسافت معني ندارد و تعرفه‌هاي مخابراتي بر اساس ميزان ترافيك رد و بدل شده، تغيير مي‌كند؛ به اين معني كه در كدام شهر يا مسير ترافيك بيش‌تر و در كدام كم‌تر است و با توجه به آن، تسهيلاتي كه براي مشتركان در نظر مي‌گيرند.

صابر فيضي در گفت‌و‌گو با ايسنا، با بيان اين كه تعرفه شهري هميشه ثابت است و معمولا در مكالمات بين‌شهري‌ بحث برروي تعرفه است اظهار كرد: قبلا تعرفه مكالمات بين شهري به مسافت وابسته بود كه اين روش قديمي است و اكنون با استفاده از تكنولوژي‌ها به بحث برروي مسافت نياز نيست و اميدواريم اين مساله در تصميم‌گيري جديد تعرفه‌ها حل شود.

وي افزود: امروزه درباره تعرفه‌ها نسبت به سبد خانوار هم بحث مي‌كنند، مثلا تعرفه اينترنت در شمال و جنوب تهران، يكي است و يا تعرفه در يك شهر دورافتاده نيز مانند تهران است، در صورتي كه در جهان اين موضوع را به نوعي تغيير داده و به آن توجه دارند؛ ما نيز مشغول كار برروي اين موضوع هستيم كه همه بتوانند به صورت عادلانه نسبت به نيازي كه دارند از آن استفاده كنند و بعد از اين كه كارمان تمام شد به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي ارجاع مي‌دهيم تا در كميسيون مربوطه مطرح شود.

او گفت: بحثي كه اكنون در مخابرات ايران بررسي مي‌شود، يك پكيج است و به نوعي امكان افزايش بعضي از تعرفه‌ها و كاهش برخي ديگر وجود دارد؛ در كل مي‌شود گفت كه تعرفه‌ها عادلانه مي‌شود.

فيضي تصريح كرد: در تعرفه‌هايي كه ما مي‌خواهيم پيشنهاد كنيم، استانداردهاي جهاني هم از نظر نسبت هزينه‌ها مد نظر است تا بتوانيم يك پيشنهاد اصولي ارائه كنيم كه حالت استاندارد هم داشته باشد.

بیشتر بدانید:   فردا، آغاز عملیات کابل برگردان و اختلال 5 مرکز مخابرات

به گزارش ايسنا وزير ارتباطات درباره بحث افزايش تعرفه‌ي مكالمات تلفن ثابت و اين‌ كه آيا پيشنهادات مخابرات در اين زمينه به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي ارسال شده گفته بود: دوستان به صورت شفاهي موضوعاتي را عنوان كرده‌اند ولي هنوز به ما چيزي ارسال نشده است، البته گزارشاتي را ارسال كردند، ولي اين‌كه با جزئيات و مستندات طبق پروانه درخواست رسمي داشته باشند، هنوز به ما ارسال نشده است كه پيشنهادهايشان بعد از ارسال در كميسيون بررسي شده و اعلام رسمي مي‌شود.

او ادامه داد: البته با توجه به اين ‌كه طي 6 تا 7 سال گذشته اين تعرفه‌ها ثابت بوده و مقايسه‌اي كه ما با منطقه و در جهان در اين زمينه انجام داديم، تعرفه‌ي تلفن ثابت تقريبا جزء پايين‌ترين تعرفه‌هاي ما در مقايسه با آن‌ها به نظر مي‌رسد. البته اين موضوع به اين بستگي دارند كه دوستان مستندات مالي‌شان را به ما ارائه دهند و كميسيون تنظيم مقررات هم به اين نتيجه برسد كه بايد تعرفه‌ي جديدي تصويب كند.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.