با وجودي كه لپ‌تاپ‌هاي مجهز به پردازنده‌هاي جديد شركت اينتل مدت‌ها است به طور محدود وارد بازار داخلي شده‌اند، اما ميزان تقاضا براي اين كالا همچنان در حد ناچيزي است و فعالان بازار معتقدند عدم آگاهي مصرف‌كنندگان نسبت به قابليت‌هاي اين پردازنده‌هاي جديد باعث شده است كه ميزان تقاضا هم اندك باشد و در نتيجه روند واردات لپ‌تاپ‌هاي مجهز به اين پردازنده‌ها كند باشد.

بر اساس اعلام فعالان بازار، بايد اطلاع‌رساني دقيقي در رابطه با قابليت‌هاي دستگاه به مصرف‌كنندگان شود و مصرف‌كننده بداند دستگاهي كه مي‌خواهد چه ويژگي‌ها و چه تفاوت‌هايي با آنچه سابق بر اين مرسوم بوده، دارد.

در اين رابطه گفت‌و‌گوي كوتاهي با يكي از فعالان بازار داشتيم كه مي‌خوانيد:

برخي از فعالان بازار بر اين باورند كه دليل تقاضاي اندك براي لپ‌تاپ‌هاي مجهز به پردازنده‌هاي نسل جديد عدم آگاهي در مورد اين پردازنده‌ها است. اين موضوع صحت دارد؟

بله. بسياري از مراجعين براي خريد لپ‌تاپ به درستي نمي‌دانند پردازنده‌هاي نسل جديد چه ويژگي‌هايي دارند و حتي گروهي اصلا نام اين پردازنده‌ها را نمي‌دانند و تصور مي‌كنند لپ‌تاپي كه به پردازنده CORE I 3 2.0 GHZ مجهز است از لپ‌تاپي كه به پردازنده CORE 2 DUO 2.6GHZ مجهز است ضعيف‌تر است؛ اما در حقيقت موضوع عكس اين است.

به نظر شما از چه طريق مي‌توان اطلاع‌رساني كرد؟

فروشندگان هنگام فروش كالا بايد اطلاعات دقيق به مصرف‌كننده بدهند. يكي از مشكلات ما اين است كه حتي برخي از فروشندگان سواد و دانش كافي درباره آنچه مي‌فروشند ندارند.

شنيده مي‌شود با عرضه لپ‌تاپ‌هاي مجهز به پردازنده سري CORE I در آينده نزديك بازار لپ‌تاپ‌هايي كه به اين پردازنده‌ها مجهز نيستند راكد مي‌شود. درست است؟

بیشتر بدانید:   درخواست مخابرات برای افزایش قیمت مکالمات تلفن ثابت

رشد تكنولوژي و استفاده از ابزارها و تكنولوژي‌هاي جديد در كشور ما كند است و تحقق اين امر به اين زودي‌ها بعيد است.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.