در جریان نمایشگاه CES 2017 رقابت شدیدی میان تولیدکنندگان برای عرضه دستیارهای هوشمند صوتی پدید آمد. دو بازیکن اصلی این عرصه گوگل و آمازون هستند که با عرضه Google Home و Echo سهم زیادی از این بازار را در اختیار دارند.

شرکت لنوو هم سعی می ‎کند با ارزش محصول اختصاصی خود به تعقیب این دو شرکت بپردازد. اما به تازگی Nvidia (انویدیا) هم اعلام کرده است که قصد دارد وارد این عرصه شود و حتی ادعا دارد دستیار هوشمندش عملکردی بهتر از نمونه ساخت گوگل را دارا است.

Nvidia هم به سازندگان دستیارهای هوشمند صوتی می پیوندد اسپیکر هوشمند انویدیا

بلندگوی هوشمند Echo آمازون کیفیت صدای چندان زیادی ندارد. لنوو هم همین نقظه ضعف را نشانه گرفته است و سعی کرده در اسپیکر هوشمند خود از فناوری صوتی با کیفیت ‎تری استفاده کند.

اما Nvidia تصمیم گرفته است مشکلی دیگر را در این زمینه حل کند. در صورت خرید یک اسپیکر هوشمند در خانه‌ ای بزرگ نمی ‎توان از همه نقاط خانه از آن استفاده کرد. به همین دلیل Nvidia سعی می‎ کند پوشش وسیع را به عنوان یکی از ویژگی‎ های بلندگوی خود یعنی Nvidia Spot معرفی کند.

البته برای استفاده از این اسپیکر هوشمند انویدیا باید اقدام به خرید یک تلویزیون Shield ساخت این شرکت کنید. این تلویزیون به عنوان دستگاه مرکزی برای دستیار صوتی عمل می‎ کند و اولین تلویزیون اندرویدی است که از دستیار صوتی Google Assistant هم پشتیبانی می کند. قیمت آن ۲۰۰ دلار عنوان شده است و در حال حاضر فقط امکان پیش خرید آن وجود دارد. دستیار صوتی هم به صورت مجزاء و با قیمت ۵۰ دلار فروخته می ‎شود.

منبع: Bgr

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید