یک کارشناس شبکه ارتباطی مي‌گويد تا وقتي دولت معتقد است باید فروش پهنای باند اینترنت را خود انجام دهد، وضعیت اینترنت در ایران سامان نخواهد گرفت.

محمدطه خسروی در گفت و گو با موبنا، اظهار کرد: طبق قانونی که در اردیبهشت ماه سال 86 به تصویب رسید پهنای باند بیش از 128 کیلوبیت بر ثانیه در اختیار کاربران قرار نمی گیرد كه این محدودیت منجر به اعتراض کاربران و شرکت های اینترنتی از همان زمان شد، ولی قانون تغییر نکرد.

خسروی خاطرنشان کرد: با این پهنای باند کاربران خانگی نمی توانند هیچ کاری انجام دهند و هیچ توجیهی نیز برای این قانون وجود ندارد.

وی گفت: پهنای باند اعلام شده در ایران در هیچ جای دنیا مرسوم و قابل توجیه نیست و همین مساله منجر به اعتراض کاربران و حتی شرکت های اینترنتی شده که متاسفانه تاکنون هیچ پاسخی در این خصوص دریافت نشده است.

وی به شرکت های واسطه در این بین اشاره کرد و گفت: دولت در تامین پهنای باند هیچ مشکلی ندارد و باید ارایه آن را به بخش خصوصی واگذار کند، اما این مهم را انجام نمی دهد و در این بین واسطه ها، از فروش پهنای باند از سوی دولت تا رسیدن به بخش خصوصی، بیشترین منفعت و سود را می برند.

وی افزود: امید است این مهم به بخش خصوصی سپرده شود تا هم کاربران و شرکت های اینترنتی دیگر متضرر نشوند و هم واسطه ها از این بین حذف شوند.

بیشتر بدانید:   ۶۵۰ هزار پورت اینترنت پرسرعت جدید مخابرات تهران

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.