چند وقتی هست که گوگل همه کاربران را سردرگم کرده. قطع سرویس هایی مثل Google talk و هشدار به کاربران Hangout تا کم کم با ان خداحافظی کنند و سرویس های جدیدی مثل Google Duo و Google Allo. امروز هم باخبر شدیم که Google Duo علاوه بر تماس تصویری، به کاربران امکان تماس صوتی را می دهد.

تماس صوتی با Google Duo از طریق اینترنت

ترکیب های عجیب و غریب و مشابه و تکراری در گوگل هنوز تمام نشده و کسی دقیقا متوجه برنامه های آینده گوگل نشده است. به هر حال Amit Fulay، یکی از مدیران اجرایی Google Duo اعلام کرد که امکان تماس صوتی به Duo فعلا در برزیل فعال شده و به زودی همه می توانند از آن استفاده کنند.

اضافه شدن ویژگی تماس صوتی به Google Duo
اضافه شدن ویژگی تماس صوتی به Google Duo

استفاده کننده ای Google Duo که می توانستند با استفاده از اینترنت، با افراد دیگری از لیست تماس های خود که از این نرم افزار نیز استفاده می کنند، تماس تصویری با کیفیت و رایگانی داشته باشند. حال به زودی خواهند توانست بدون نیاز به فعال کردن دوربین، تنها از طریق صوت با طرف مقابل صحبت کنند.

Google Duo در ادامه بروزرسانی های جذاب خود با Truecaller ، نرم افزار مدیریت تماس و پیامک، همکاری ویژه ای آغاز کرده است. کاربران TrueCaller می توانند از طریق Google Duo تماس تصویری و صوتی برقرار کنند. البته این ویژگی نیز فعلا برای کشور هند فعال شده. جایی که TrueCaller بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر فعال دارد.

TrueCaller چیست؟

TrueCaller نرم افزاری است که به کاربر امکان مدیریت تماس های ورودی و خروجی را می دهد. دریافت کننده تماس با استفاده از ابر اطلاعات TrueCaller می تواند نام و مشخصات تماس گیرنده ای که در لیست خود ذخیره نکرده، را در لحظه دریافت تماس مشاهده کند. این امکان برای افرادی که از تماس های بی هویت رنج می برند یا دفترچه تلفن ناقصی دارند، جهت مدیریت پذیرش یا رد تما وارده بسیار کاربردی است.

بیشتر بدانید:   ML-1660، چاپگر پرفروش از سامسونگ

TrueCaller همچنین بخش مدیریت پیامک را نیز راه اندازی کرده است. این ابزار نیز به کاربر ندیریت پیامک های اسپم را می دهد. سیستم بصورت اتوماتیک پیامک هایی که توسط کاربران زیادی اسپم شده اند را مستقیم در بخش اسپم قرار می دهد و از ایجد مزاحمت برای کاربر جلوگیری می کند.

به هر حال با توجه به سیاست جدید گوگل در ایجاد جایگزین های حرفه ای برای محصولات قدیمی خود باید منتظر بروزرسانی های بیشتر از Google Duo باشیم.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.