افزايش روزانه مخاطبان اينترنت در سطح جهان باعث شده است که فناوري‌هاي قديمي و سنتي به‌سرعت پاي خود را از زندگي انسان‌ها کنار کشيده و جاي خود را به فناوري‌هاي جديد مبتني بر اينترنت بدهند.

تلويزيون يکي از همان فناوري‌هاي قديمي است که آخرين سال‌هاي سلطه خود را سپري مي‌کند.

اين جعبه جادويي که اختراع آن به سال 1924 برمي‌گردد، در سال‌هاي اخير به‌خوبي توانسته خود را به‌عنوان پرمخاطب‌ترين رسانه جهان معرفي کند.

گسترش چشمگير شبکه‌هاي تلويزيوني خصوصي و دولتي در سراسر جهان و تنوع و گوناگوني برنامه‌هاي توليد شده، مهم‌ترين دليل يکه‌تازي اين جعبه جادويي بوده است اما در سال‌هاي اخير فناوري جديدي به‌نام اينترنت معرفي شد که جهان را دچار تحول بزرگي کرد.

اين فناوري در طول عمر کوتاه خود به موفقيت‌هاي بسيار بزرگي دست يافت و توانست به تمامي ابعاد زندگي انسان‌ها نفوذ کند.

به گزارش بایت، خبرها حاکي از آن است که اينترنتي شدن بسياري از برنامه‌هاي تلويزيوني در سراسر جهان باعث شده است تا روزانه بر تعداد مخاطبان تلويزيون اينترنتي افزوده شده و از مخاطبان تلويزيون سنتي کاسته شود.

در حاضر تعداد علاقه‌مندان تلويزيون‌هاي سنتي اکثر مردم جهان را در بر مي‌گيرد اما آمارهاي به‌دست آمده بيانگر اين حقيقت است که تا سال 2020 ميلادي تعداد مخاطبان تلويزيون اينترنتي از تعداد مخاطبان تلويزيون سنتي بيشتر خواهد شد.

نگاهي به آمار سال 2009 نشان مي‌دهد که تعداد اين مخاطبان نسبت به سال 2008 حدود 84 درصد افزايش يافته است.

اين روند رو به رشد در چند سال اخير مشاهده شده است اما تلويزيون سنتي تاکنون توانسته است جايگاه خود را به‌عنوان اولين رسانه جهان حفظ کند. به‌عنوان مثال مي‌توان به آمار مربوط به کشور ژاپن اشاره کرد.

بیشتر بدانید:   راه اندازي تلويزيون اينترنتي تا پايان سال

در اين کشور، ميانگين زمان استفاده از اينترنت حدود 60 دقيقه در روز تخمين زده شده و در اين در حالي است که متوسط زمان مشاهده روزانه تلويزيون در اين کشور 216 دقيقه است.

برخي کارشناسان بر اين عقيده‌اند که همانند سال‌هاي قبل، گذشت زمان تنها باعث افزايش قابليت‌ها و فناوري‌هاي موجود در تلويزيون خواهد شد و صحبت درباره پايان عمر اين جعبه جادويي غيرمنطقي است اما گروهي ديگر بر اين باورند که با فرا رسيدن سال 2020 و پيشي‌ گرفتن تعداد مخاطبان تلويزيون اينترنتي نسبت به تلويزيون سنتي، پرونده اين جعبه جادويي بسته خواهد شد.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.