گزارش اين هفته مجله بایت به بررسي آمارهاي مربوط به کاربران سرويس‌هاي مسيرياب همراه اختصاص يافته است.

در اين گزارش که توسط شرکت Comscore ارائه شده، ميانگين ميزان استفاده کاربران اروپايي از سرويس‌هاي مسيرياب اينترنتي در سه ماه ابتدايي سال 2010، در مقايسه با سه ماه ابتدايي سال 2009 مورد بررسي قرار گرفته است.

براساس اين گزارش در اين بازه زماني بيش از 21 ميليون کاربر اينترنت در 5 کشور اروپايي انگليس، آلمان، اسپانيا، فرانسه و ايتاليا، که به‌عنوان جامعه آماري انتخاب شده بودند، براي جابه‌جايي در شهرها از سيستم مسيريابي آن‌لايني که روي تلفن‌همراه خود داشته‌اند استفاده کرده‌اند.

کاربران انگليسي اين سرويس همراه، با رشد 86 درصدي نسبت به سال گذشته، از 12/5 ميليون نفر به 21 ميليون نفر رسيده است.

در کشور آلمان نيز تعداد اين کاربران از 3 ميليون نفر به 5/7 ميليون نفر افزايش يافته که رشدي 86 درصدي را نشان مي‌دهد.

ميزان اين رشد در کشورهاي اسپانيا، فرانسه و ايتاليا نيز به ترتيب 71، 55 و 53 درصد تخمين زده شده است.

جالب است بدانيد که برخي از اين کاربران براي استفاده از سرويس حمل‌ونقل عمومي، برخي براي استفاده از وسيله شخصي، برخي ديگر براي دوچرخه‌سواري و گروهي ديگري براي پياده‌روي خود، به استفاده از سرويس آن‌لاين مسيرياب روي آورده‌اند.

بر اين اساس 35/2  درصد از اين کاربران براي يافتن بهترين مسير جابه‌جايي با استفاده از حمل‌ونقل عمومي شهر خود از سرويس اينترنتي مسيرياب روي تلفن‌همراه خود بهره برده‌اند.

آمار نشان مي‌دهد تعداد کاربراني که براي پياده‌روي و دوچرخه‌سواري، استفاده از اين سرويس‌ها را در برنامه کاري خود قرار داده‌اند 27 درصد بوده است.

بیشتر بدانید:   ارتقای ویندوز XP به ۸

آمارهاي جالب ديگري نيز درباره کاربران تلفن‌همراه اين 5 کشور اروپايي منتشر شده است. به‌عنوان مثال مي‌توان به آمار استفاده‌کنندگان از پيامک اشاره کرد.

در گزارش به‌دست آمده، تعداد اين کاربران در انگلستان 91 درصد کل کاربران، در فرانسه 81/9 درصد، در اسپانيا 83/5 درصد، در آلمان 81/3 درصد و در ايتاليا 79/2 درصد به‌دست آمده است.

درصد کاربران استفاده‌کننده از مرورگرهاي اينترنتي در اين کشورها نيز به ترتيب 32/2 درصد، 22/9 درصد، 21/7 درصد، 19/7 درصد و22/2 درصد اعلام شده است. در اين ميان تعداد کاربران انگليسي که براي مرور خبرها از اينترنت همراه استفاده کرده‌اند از کاربران ساير کشورها بيشتر بوده است.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.