عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیته تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت مخابرات ایران، افزایش قیمت پیام کوتاه موبایل را بررسی کرده است گفت: نتایج این بررسی در قالب گزارش نهایی کمیته تحقیق و تفحص در صحن علنی مجلس قرائت می شود.
سید شریف حسینی در گفتگو با مهر در خصوص اعلام غیرقانونی بودن قیمت فعلی sms تلفن همراه توسط سازمان بازرسی کل کشور و تاکید این سازمان بر لزوم بررسی این مقوله در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت مخابرات ایران در مجلس 14 مورد از محورهای اصلی فعالیت این شرکت را بررسی می کند که افزایش قیمت پیام کوتاه لاتین از 14 به 22 تومان از جمله این موارد است.

وی با بیان اینکه نتایج این تحقیقات تقریبا به اتمام رسیده است گفت: بررسی این گزارش تا نیمه خرداد ماه جاری نهایی می شود و پس از آن در نوبت قرائت در صحن علنی مجلس قرار می گیرد.

به گزارش مهر، تعرفه پیام کوتاه با فونت لاتین در سال 87 طبق مصوبه هیئت دولت و به منظور حمایت از خط و زبان فارسی در محیط دیجیتال از 14 تومان به 22 تومان افزایش یافت و نرخ پیامک فارسی نیز 9 تومان اعلام شد.

سازمان بازرسی کشور هفته گذشته افزایش قیمت پیام کوتاه با کاراکترهای لاتین را خلاف قانون خواند و اعلام کرد که پیگیر این موضوع از طریق شکایت به دیوان عدالت اداری است.

بیشتر بدانید:   پرسرعت ترین اینترنت جهان توسط گوگل-۱GB در ثانیه!!!

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.