خوب است که در پایان هر سال به کارهایی که در آن سال انجام داده ایم فکر کنیم. با هم ده توصیه از کارآفرینان برجسته را درباره افزایش بهره وری در کارآفرینی می خوانیم.

توصیه هایی برای افزایش بهره وری در کارآفرینی

۱- هیچوقت کارهایتان را کنار نگذارید!

اگر تعداد زیادی ایمیل و یا کارهایی دارید که باید انجامشان دهید، هیچوقت آن ها را کنار نگذارید. حتی برای ده دقیقه هم در روز وقت بگذارید و آن ها را کم کم انجام دهید، بهتر از این حالت است که انباشته شان کنید و بعد کارهای مهمتان را عقب بیندازید و برایشان وقت نداشته باشید.

۲- ملاقات ها را حذف کنید!

قبل از اینکه با همه همکارانتان جلسه ای داشته باشید، به این موضوع فکر کنید که چقدر اهمیت دارد و چه موضوعاتی قرار است مطرح شود. آیا موضوعات می توانند در جلسه ای کوتاه با افراد مطرح شوند و یا حتی با تماس تلفنی حل شوند؟ اگر حتما باید این اتفاق بیفتد شخصی را برای هماهنگی دیدارها انتخاب کنید و مواظب زمانتان باشید.

۳- برای روزتان برنامه ریزی کنید!

بین چک کردن ایمیل ها، نوشیدن قهوه و سر زدن به تقویمتان، پیش از آنکه متوجه شوید صبحتان از دست رفته است. سعی کنید از شب قبل برنامه ریزی کنید و هدفتان را برای صبح مشخص کنید.

۴- از انجام دادن چند کار پرهیز کنید!

وقتی توجهتان در چند جهت پراکنده باشد، بر روی تک تک کارها نمی توانید به خوبی تمرکز کنید. کارها به اندازه یکسان به انرژی و توجه نیازی ندارند، بنابراین سعی کنید تا در برنامه روزانه تان کارهایتان را اولویت بندی کنید و به ترتیب آن ها را انجام دهید.

۵- یک “یادآور” برای خودتان داشته باشید!

اگر در کاری گیر افتاده اید و به نظرتان خیلی هم فایده ای ندارد، یک قدم به عقب برگردید. به این فکر کنید که برای چه آن کار را انجام می دهید و چرا برایتان اهمیت دارد و بهترین خروجی که در ازای تلاش هایتان می توانید داشته باشید، چیست.

۶- اهدافتان را اولویت بندی کنید!

سرمایه گذار و کارآفرین برجسته یعنی، Warren Buffet، می گوید که سعی کنید ۲۵ هدفتان را در زندگی بنویسید. بعد از بین ۲۵ هدف می توانید ۵ هدف مهم تر را از بین آن ها انتخاب کنید و برای رسیدن به آن ها تلاش کنید. بعد از آنکه به این پنج هدف رسیدید، به بیست هدف بعدی تان فکر کنید.

۷- لیست کارهای روزانه تان را به اشتراک بگذارید!

یکی دیگر از راه های افزایش بهره وری در کارآفرینی این است که به دیگران بگویید که چه کار می کنید و از این طریق می توانید میزان پاسخگویی تان را بالا ببرید.

۸- شبکه های اجتماعی را کنار بگذارید!

هر اپلیکیشنی را که برایتان نوتیفیکیشن می فرستد از توئیتر، اینستاگرام تا حتی ایمیل های کاری، غیر فعال کنید. اتفاقی که می افتد این است که به محض اینکه صدای گوشی را بشنوید به سمتش خواهید رفت و حواستان پرت خواهد شد. بنابراین قسمتی از زمان برای چک کردن این نوتیفیکیشن ها خواهد رفت و قسمتی دیگر هم صرف دوباره متمرکز شدن خواهد شد.

۹- بدانید که چه زمان باید بگویید نه!

به یاد داشته باشید که زمان شما بسیار ارزشمند است. به این فکر کنید که کارهای روزانه چقدر شما را در مسیر رسیدن به اهدافتان قرار می دهد و هر زمان که چیزی ذهنتان را از این مسیر منحرف کرد یاد بگیرید که به راحتی “نه” بگویید. این باعث خواهد شد تا چیزهایی را که بابتش جواب مثبت دادید بیشتر بیارزند.

۱۰- استراحت کنید!

این نکته را هم برای افزایش بهره وری در کارآفرینی باید در نظر داشته باشید که چه زمانی باید استراحت کنید و کمی از فضای معمولتان فاصله بگیرید. چه یک روز در هفته باشد یا چند بار در سال. اوقاتی را به فراغت و در کنار خانواده بودن اختصاص دهید. آن وقت است که خواهید دید بهترین ایده ها در همین زمان به سراغتان می آیند.

منبع: entrepreneur

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید