طبق گزارش جديد گارتنر، فروش رايانه‌هاي شخصي قابل حمل در جهان در سه ماه نخست سال 2010 با محبوبيت ميني‌نوت‌بوك‌هاي ارزان‌قيمت، بيش از 43 درصد افزايش يافت.

به گزارش ایسنا، نا بر گزارش اين شركت پژوهشي، فروش جهاني رايانه‌هاي قابل حمل در سه ماهه اول امسال به 49/4 ميليون دستگاه رسيد كه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 34/3 درصد افزايش نشان مي‌دهد. اين رشد سال به سال، بزرگ‌ترين رشد مشاهده شده در هشت سال گذشته بوده و برآورد مي‌شود حدود 36 ميليارد دلار هزينه مصرف شده توسط خريداران رايانه‌هاي قابل حمل را تشكيل دهد.

به گفته تحليل‌گر ارشد گارتنر، رايانه‌هاي ميني نوت‌بوك، بزرگ‌ترين سهم را در افزايش فروش رايانه‌هاي قابل حمل در اين مدت داشتند و فروش آنها 71 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزايش داشت.

با اين همه رشد فروش ميني‌‌نوت‌بوك‌ها در برخي از مناطق با پي بردن مصرف‌كنندگان به محدوديت‌هاي آنها به‌ويژه در مواجهه با كاهش شديد قيمت نوت‌بوك‌هاي استاندارد، كند شد.
ميني‌نوت‌بوك‌ها كه به نت‌بوك نيز معروف هستند، براي دسترسي به اينترنت و انجام وظايف ابتدايي مانند پردازش ورد طراحي شده‌اند.

طبق گزارش گارتنر، متوسط قيمت فروش رايانه‌هاي قابل حمل در سه ماه اول سال‌جاري، 732 دلار بود كه 16 درصد كمتر از 868 دلار در مدت مشابه در سال گذشته محسوب مي‌شود.

بیشتر بدانید:   10ترفند برای صرفه‌جویی در باتری اسمارت‌فون‌ها

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.