مدیران سایت افشاگری ویکی‌ لیکس یک بار دیگر با اعلام قصد خود برای انتشار اطلاعات خصوصی صدها هزار کاربر تایید شده این سایت که عموما چهره های مشهوری هستند خبرساز شده‌اند.

تهدید تازه ویکی لیکس: افشای اطلاعات کاربران مشهور توئیتر افشاگری ویکی‌ لیکس

 

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از سیتنا، یک حساب کاربری در توییتر که متعلق به ویکی لیکس است اعلام کرده که یک پایگاه داده در اختیار دارد که شامل اطلاعات حساسی در مورد اعضای تایید شده توییتر است.

از جمله این اطلاعات حساسی که افشاگری ویکی‌ لیکس می‌ تواند به آن اشاره کند نام و نام خانوادگی، روابط خانوادگی، وابستگی‌ های سیاسی و امور مالی کاربران است.

در این حساب کاربری ادعا شده با ارائه این اطلاعات به نرم افزار هوش مصنوعی ویکی لیکس قرار است جزییات ارزشمند بیشتری در مورد روابط و عملکرد مالکان این حساب ها به دست آید. این ادعاها در شرایطی مطرح می شود که توییتر همیشه بر حفظ اسرار و حریم شخصی و امنیت کاربران خود تاکید داشته و حالا مشخص نیست این اطلاعات چگونه به دست ویکی لیکس افتاده است.

توییتر از افشای این مساله که چه تعداد از کاربران این سایت دارای حساب های کاربری تایید شده هستند، خودداری کرده است، اما تعداد این حساب ها حدود ۲۳۷ هزار مورد برآورد شده است. این حساب ها با یک علامت تایید آبی از دیگر حساب ها متمایز شده اند.

قابلیت مذکور از سال ۲۰۰۹ و به این منظور راه اندازی شد که مشخص شود حساب های کاربری مربوط به افراد مشهور واقعا متعلق به خود آنها هستند یا خیر.

اگر چه توییتر در مورد این خبر موضع گیری نکرده، اما کاربران این شبکه اجتماعی به طور گسترده از ویکی لیکس انتقاد کرده و می گویند این کار به امنیت و حریم شخصی کاربران آسیب می زند.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید