نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای پیگیری پروژه اپراتور سوم و صدور پروانه آن به شرکت تامین تله کام امروز سه شنبه میزبان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهند بود و رضا تقی پور قرار است در این جلسه به تشریح وضعیت فعلی این پروژه بپردازد.

به گزارش مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای تشریح اقدامات انجام شده در مورد پروژه اپراتور سوم موبایل و ابهامات موجود در واگذاری این پروژه به شرکت تامین تله کام در کمیسیون صنایع و معادن دعوت به عمل آوردند.

سید شریف حسینی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این زمینه به مهر گفت: رضا تقی پور برای بررسی عملکرد برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به ویژه روند واگذاری اپراتور سوم موبایل به شرکت تامین تله کام در کمیسیون صنایع و معادن حضور می یابد.

پیش از این نیز مخبر کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی و پیگیری پروژه اپراتور سوم در این کمیسیون و نیز کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی خبر داده و به مهر گفته بود: این پروژه از جنبه نظارتی در مورد شیوه انجام قانونی و اداری آن پیگیری می شود.

علی اصغر یوسف نژاد تاکید کرده بود که واگذاری شبکه سوم تلفن همراه کشور در راستای سیاستهای اصل 44 قانون اساسی شکل می گیرد و باید به گونه ای باشد که بتواند اهداف و قوانین بالادستی این اصل را تامین کند و منجر به گردش پولی، افزایش بهره وری، کاهش قیمت تمام شده و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در داخل و خارج و انتقال تکنولوژی شود.

بیشتر بدانید:   بینگ مایکروسافت توجه کاربران گوگل را جلب می‌کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اوایل اردیبهشت ماه پروانه اپراتور سوم تلفن همراه را که قرار است برای اولین بار سیمکارت های نسل سوم موبایل را عرضه کند برای شرکت تامین تله کام وابسته به سازمان تامین اجتماعی صادر کرد.

به گفته مسئولان تامین تله کام سیمکارتهای این اپراتور دهه فجر وارد بازار شود و این اپراتور باید ظرف مدت 15 سال 17 میلیون سیمکارت تلفن همراه به بازار عرضه کند که با اجرایی شدن این پروژه پیش بینی می شود رقابت برای ارائه سرویس های متنوع و با کیفیت میان سه اپراتور اول، دوم و سوم شکل گیرد.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.