فيس بوك كه اين روزها با بي توجهي به حريم شخصي كاربرانش بسيار خبرساز شده است، قصد دارد ويژگي جديدي را به اين سايت بيفزايد تا كاربران بتوانند محل حضور خود را به اطلاع ديگران برسانند.

به گزارش فارس، اين ويژگي از ماه گذشته فعال شده و كاربران فيس بوك مي توانند به طور خودكار پس از ارسال هر مطلب جديد كاربران را از محل قرارگيري خود اگاه كنند.

بسياري از مدافعان حريم شخصي و گروه هاي مدني معتقدند اين قابليت به راحتي از سوي هكرها، سارقان و ديگر گروه هاي خلافكار قابل سوءاستفاده است. به عنوان مثال دزدان با سواستفاده ازاين قابليت مي توانند به زمان خالي بودن محل سكونت يك كاربر پي ببرند و به آنجا دستبرد بزنند.

از سوي ديگر در حالي كه قرار است اين ويژگي تنها براي افراد موجود در فهرست دوستي هر كاربر قابل مشاهده باشد، اما عده اي از متخصصان مي گويند ممكن است هكرها بتوانند با ترفندهايي اين اطلاعات را مشاهده كرده و از آن سوءاستفاده كنند. سابقه بد فيس بوك در اين زمينه نيز مزيد بر علت شده و نگراني ها را بيشتر كرده است.

البته به نظر مي رسد هدف فيس بوك از ايجاد اين قابليت كسب سود تجاري و درءمد است، زيرا شركت هاي تبليغاتي با اطلاع از محل حضور هر كاربر مي توانند اگهي هاي مرتبط را براي وي نمايش دهند و فيس بوك از اين طريق سودكلاني كسب خواهد كرد.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.