مايكروسافت با انتشار يك گزارش امنيتي اعلام كرد با به روزرساني سيستم عامل ويندوز، امنيت آن را نيز ارتقاء داده و آموزش‌هاي بيشتري را نيز در اين زمينه به كاربران خود ارائه كرده است.

به گزارش فارس، بر طبق اين گزارش نسخه هاي 64 بيتي ويندوز 7 و Vista SP2 نسبت به ديگر سيستم عامل هاي مايكروسافت امنيت بيشتري دارند و كمتر به انواع ويروس و بدافزار آلوده مي شوند.

جالب آنكه حتي نسخه هاي 32 بيتي اين دو سيستم عامل نيز نسبت به ويندوز XP و حتي در صورت نصب SP3 بر روي آن كمتر از نصف آلوده مي شوند.

اين گزارش همچنين نشان مي دهد احتمال آلوده شدن رايانه هاي متصل به يك دامنه به كرم و بدافزار بسيار بيشتر از احتمال آلوده شدن رايانه هايي است كه به يك دامنه متصل نيستند.

كرمهاي مخرب عموماً از طريق فايل هاي مشترك موجود در يك شبكه و حافظه هاي فلش و ديگر انواع حافظه هاي قابل حمل منتقل مي شوند و با توجه به متصل بودن رايانه ها در شبكه ها اين كرم ها پس از آلوده كردن يك سيستم به سرعت به ديگر سيستم ها منتقل مي شوند.

در نهايت در ويندوز XP حدود 55.3 درصد از حملات موفق حاصل آسيب پذيري هاي اين سيستم عامل است، اما اين رقم در مورد ويندوزهاي ويستا و 7 به 26.4 درصد مي رسد.

بیشتر بدانید:   قرعه كشي اقدامي براي سرقت اطلاعات كاربران ایرانی فیس بوک!

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.