اپلیکیشن تلگرام برای انتقال پیام‌ ها همیشه از رمزگذاری دو طرفه استفاده می‌ کرد. این موضوع با اضافه شدن تماس صوتی به تلگرام هم مورد نظر قرار گرفته است تا امنیت تماس صوتی تلگرام برای کاربران هم حفظ شود و اطلاعات در میانه راه به سرقت نروند.

امنیت تماس صوتی تلگرام توسط اموجی ها تامین می شود

نرم‌ افزار تلگرام که این روزها به یکی از اپلیکیشن‌ های محبوب پیام‌رسانی تبدیل شده است و به عنوان یک پیام‌رسان امن نیز شناخته می‌شود، بالاخره قابلیت بسیار مهم تماس صوتی را به کاربران خود ارائه داد.

قابلیت تماس صوتی با تلگرام در حال حاضر در بعضی از کشورهای جهان (در بخش‌ های غربی اروپا) فعال شده است ولی به‌زودی به شکل گسترده‌ تری در سراسر جهان در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

سؤالاتی که اخیراً در مورد امنیت اپلیکیشن پیام‌رسانی تلگرام، مطرح می‌شود، مسئولان این اپلیکیشن را به ستوه آورده است، زیرا ظاهراً در مقاطعی، مورد حمله قرار گرفته و از این جهت اعتماد به آن گاه زیر سوال رفته است.

به همین خاطر، بسیاری از کاربران از امنیت پیام‌ها و تماس‌های خود از طریق اپلیکیشن مورد بحث اطمینان کامل ندارند و منتظر پاسخی روشن و واضح از سوی دارندگان تلگرام هستند.

اما این اپلیکیشن برای حل این مشکل و جلب اعتماد بیشتر کاربران چه تدبیری دارد؟ تلگرام اعلام کرده به جای استفاده از گزینه‌ های سعی و خطا، از پروتکل‌ های امنیتی مخصوص به خودش استفاده می‌کند، هر چند همین مسئله، به یکی از موضوعات مورد انتقاد صاحب‌ نظران تبدیل شده است.

مطابق اعلام تلگرام، راهکار این نرم‌ افزار بدین ترتیب است که در حالی که قابلیت تماس‌ صوتی را به کاربران خود ارائه می‌دهد، امنیت تماس صوتی تلگرام ، با استفاده از ایموجی‌ های خود تأمین خواهد نمود.

بیشتر بدانید:   آپدیت ۴٫۰ تلگرام عرضه شد؛ ارسال پیام‌ های ویدیوی،تلسکوپ، پرداخت موبایلی

امنیت تماس صوتی تلگرام توسط اموجی ها تامین می شود

توضیحات فنی تلگرام مختصرا از این قرار است که در این قابلیت، وقتی تماس بین دو طرف برقرار می‎‌شود، به هر دو(هم مخاطب و هم فرد تماس‌ گیرنده) یک مجموعه از چهار ایموجی نشان داده می‌شود. حال اگر هر دو کاربر، دیدند که مجموعه‌ ای که در حال مشاهده آن هستند، برای هر دو نفر، یکسان است، تماس در حالت کاملاً امن قرار دارد و هیچ مشکلی وجود ندارد.

گفتنی است برای سهولت استفاده از این سیستم، اموجی های تلگرام از بین ۳۳۳ کاراکتر دیگر که کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند و در هر زبانی به راحتی توصیف می‌شوند، انتخاب می‌ شود و این یعنی امکان ارائه ۱۲.۳ میلیارد ترکیب مختلف از این ایموجی‌ها وجود دارد که ضریب امنیت را به مراتب افزایش خواهد داد.

همچنین تلگرام اعلام کرده است که کیفیت این تماس صوتی ، به لطف هوش مصنوعی می‌ تواند به مرور زمان بهتر شود.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.