دیروز در برنامه ای که در نیویورک بصورت ویژه برگزار شد، شرکت مایکروسافت رقیب Chrome OS را دونمایی کرد. Windows 10 S سیستم عاملی بر پایه وب و سرویس های ابری است که در برخی از محصولات مایکروسافت بصورت پیش فرض نصب خواهد شد.

به نظر می رسد این سرویس جدید رقیبی جدی برای Chrome OS باشد و در راستای خدمات ابری مایکروسافت ارائه شده است. نرم افزارهایی که قابل استفاده بر روی ویندوز اس هستند را می توان از طریق Windows Store نصب و استفاده کنید.

امکان تغییر مرورگر و جستجوگر پیش فرض Windows S وجود ندارد
امکان تغییر مرورگر و جستجوگر پیش فرض Windows S وجود ندارد

Terry Myerson مدیر بخش ویندوز در شرکت مایکروسافت اعلام کرد که هر نوع مرورگری را می توانید در Windows 10 S استفاده کنید. در حالیکه این جمله کاملا صحیح است ولی در اقدامی عجیب و سوال برانگیز، امکان تغییر مرورگر پیش فرض در این سیستم عامل وجود ندارد.

می توانید فایل های ذخیره شده را با مرورگر مورد علاقه خود باز کنید یا از همان ابتدا برای مرور در وب از مرورگر مورد علاقه خود مانند کروم و موزیلا استفاده کنید ولی اگر امکان باز شدن صفحه وب در مرورگرهای دیگری غیر از Microsoft Edge ، زمانی که به عنوان مثال از طریق نرم افزار ایمیل می خواهید صفحه ای را باز کنید، وجود ندارد.

عجیب تر از آن این است که در Microsoft Edge امکان تغییر جستجوگر را نیز نخواهد داشت. هر جستجوی مورد نظر شما حتما مستقیم از Bing ارائه خواهد شد و تنها زمانی می تواند از جستجوگرهای دیگر مثل گوگل استفاده کنید که مستقیما صفحه جستجوگر را باز کرده و در آن جستجو را بزنید!

بیشتر بدانید:   نخستین تصاویر ماهواره ای زلزله ژاپن

هرچند هنوز مشخص نیست این اتفاق بصورت عمدی و با برنامه اتفاق افتاده، ولی به نظر می رسد عجله مایکروسافت برای رونمایی از این محصول باعث این اتفاق باشده و امیوار هستیم با بازخوردهایی که از کاربران دریافت می کند و در بروزرسانی های آینده، مشکلات اینچنینی در Windows 10 S برطرف شود.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.