چند روز قبل از برگزاری راند دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه بیش از ۹ گیگ ایمیل از کمپین انتخاباتی ماکرون در سایت pastebin آپلود شد تا بتواند انتخابات را به نفع لوپن دست راستی تمام کند.

این حرکت درست شبیه عملیات خرابکاری علیه کلینتون توسط روسها است که نتایج انتخابات آمریکا را به نفع ترامپ تغییر داد. جالب اینجاست ویکی لیکس پیش‌ دستی کرده و علاقمندی خود برای انتشار اسناد مذکور را اعلام کرده است.

هک ایمیل های کمپین ماکرون کاندیدای ریاست جمهوری فرانسه توسط روس ها
هک ایمیل های کمپین ماکرون کاندیدای ریاست جمهوری فرانسه توسط روس ها

رویترز نوشته است هکری به نام EMLEAKS این کار را کرده است و مدیران انتخاباتی ماکرون نیز ایمیل‌ها را جعلی و تقلبی خوانده‌اند که باهدف تغییر سرنوشت انتخابات منتشرشده است.

طبق قانون انتخابات ریاست جمهوری فرانسه تبلیغات از سوی رسانه‌ها ممنوع شده و مدیران انتخابات هشدار جدی به رسانه‌ها داده‌اند که نوشتن از محتویات ایمیل‌های لورفته، غیرقانونی خواهد بود تا بدین ترتیب مانع از تغییر احتمالی نتایج انتخابات شوند.

تیم کمپین ماکرون ۲۶ آوریل پرده از تلاش ناموفق هکرهای روس در ماه ژانویه برای دستبرد زدن به ایمیل ها برداشتند، هرچند کرملین این ادعا را رد کرد. بعدا «ویتالی کِرِمِز» از «فلش پوینت» در نیویورک هکرهای وابسته به سازمان جاسوسی روسیه به نام GRU را مسوول این حمله هکری عنوان کرد. وی از طریق ردیابی دامنه های استفاده شده در حمله این موضوع را مطرح کرده است.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

بیشتر بدانید:   اتهام فیس بوک، جاسوسی از پیامک های کاربران

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.