ايرانسل اعلام كرد به عـنوان تنها ارائه ‌دهنـده خدمت «شماره طلايي» در کشـور، دور جـديد ايــن طرح را از بامداد يکشنبه 6 تير تا ساعت 23 و 59 دقيقه پنجشنبه 31 تيرماه سال جاري و از طريق وب‌سايت رسمي خود به نشاني www.irancell.ir ارائه مي‌دهد.
به گزارش برسام، با اجراي دور جديد واگذاري شماره طلايي، ايرانسل اين امکان منحصر به فرد را در اختيار متفاصيان قرار مي‌دهد تا شماره تلفن‌همراه دلخواه خود را از ميان شماره‌هاي موجود از 09391000000 تا 09399999999 انتخاب كنند.

متقاضيان مي‌توانند شماره دلخواه خود را از بين شماره‌هاي طلايي نظير شماره‌هاي مرتب، شماره فعلي تلفن‌همراه، تلفن ثابت منزل و يا محل كار خود، تاريخ تولد يا ازدواج، يك رديف شماره‌هاي سريالي و پشت سرهم براي اعضاي خانواده، دوستان يا همكاران، تركيب حروف ابجد كه مفهوم خاصي را ايجاد مي‌كند، شماره حساب بانكي، شماره ملي، شماره شناسنامه، شماره خودرو و يا هر شماره دلخواه ديگر از رديف اعلام شده را به دلخواه، به عنوان شماره سيم کارت اعتباري ايرانسل خود انتخاب کنند.

بهاي سيم‎کارت اعتباري با شماره انتخابي ايرانسل، با احتساب 3هزار تومان اعتبار اوليه موجود در آن و حق الزحمه شركت پست بابت تحويل در محل مشترك و دريافت مدارك، مجموعا 15 هزار تومان تعيين شده كه در هنگام ثبت‌نام اينترنتي از طريق پرداخت اينترنتي به‌وسيله كارت يكي از بانك‌هاي عضو شبكه شتاب و يا پرداخت از طريق کارت شارژ ايرانسل دريافت مي‌شود.

براساس اين گزارش، متقاضيان براي ثبت‌نام بايد ابتدا به وب‌سايت رسمي ايرانسل به نشاني www.irancell.ir مراجعه کرده و وارد پورتال ثبت‌نام شماره طلايي شوند سپس شماره موردنظر خود را در محل مشخص شده وارد کنند. درصورتي که شماره‌ انتخابي شده پيش از اين توسط سايرين رزرو نشده باشد، سيستم، انتخاب آنان را تاييد كرده و به مرحله بعدي هدايت مي‌كند.

پس از تاييد سيستم مبني بر موجود بودن شماره طلايي مورد نظر و وار‌د کردن اطلاعات لازم، مرحله ثبت‌نام آغاز مي‌شود. در اين مرحله علاوه بر تکميل مشخصات فردي، درج نشاني پست الکترونيک و يک شماره تلفن‌همراه الزامي است زيرا در تمامي مراحل، اطلاعات مربوط به ثبت‌نام از طريق پيام‌کوتاه و پست الکترونيک به اطلاع متقاضي خواهد رسيد؛ پس از اين مرحله يک پيام‌کوتاه و نامه الکترونيکي مبني بر انجام موفقيت آميز عمليات به طور خودكار براي متقاضي ارسال مي‌شود، سپس مشترک مي‌بايست نسبت به پرداخت هزينه شماره طلايي به مبلغ 15هزار تومان از طريق پرداخت آنلاين و يا پرداخت از طريق كارت شارژ اقدام کند.

متقاضيان حداکثر تا پايان روز ثبت‌نام فرصت دارند تا هزينه شماره طلايي مورد نظر خود را پرداخت کنند. همچنين اگر فردي به هر دليل مبلغي بيشتر از ميزان مشخص شده توسط سيستم، به حساب ايرانسل واريز کند، مبلغ اضافي به اعتبار شماره طلايي وي افزوده شده و يا پس از طي مراحل اداري به وي بازگردانده مي‌شود. متقاضيان در طي مراحل ثبت نام، مي‌توانند نحوه بازپرداخت را انتخاب كنند.

بلافاصله پس از پرداخت مبلغ توسط مشترک و تأييد پرداخت توســط سيــستم، شــماره رزرو شده به نام مـشترک تخصــيص داده مي‌شود و پس از آن، سيم‌کارت به پست تحــويل و يک پــيام‌کوتــاه حاوي “کد رهگيري مرســوله پستي” براي وي ارســال مي‌گردد. مشترک مي تواند با مراجعه به وب‌سايت پست به نشاني www.post.ir از آخرين وضعيت ارسال سيم‌کارت خود مطلع شود. کد رهگيري مرسوله پستي را همچنين مي‌توان از طريق تماس با 700 از خط ايرانسل يا 09377000000 از ساير خطوط دريافت کرد.

در هنگام مراجعه مامور پست به نشاني مشترك، سيم‌کارت، تنها به مالک تحويل خواهد شد و مشترک هنگام دريافت سيم‌کارت بايد اصل کارت ملي يا شناسنامه خود را همراه داشته باشد و يک نسخه از کپي آن را به مامور پست تحويل دهد. سيم‎کارت‌هاي ايرانسل تنها پس از تكميل ثبت نام و رسيدن مدارك شناسايي به ايرانسل فعال مي‌شوند.

در تمامي مراحل، اطلاعات مربوط به ثبت نام و آخرين وضعيت از طريق پيام‌کوتاه و پست الکترونيک به اطلاع متقاضي شماره طلايي خواهد رسيد. همچنين همواره با مراجعه به صفحه ثبت‌نام شماره طلايي و وارد نمودن شناسه پيگيري رزرو، مي‌توان تمام سوابق پيام‌هاي‌کوتاه و نامه‌هاي الکترونيکي دريافتي از سوي ايرانسل را مشاهده كرد.

از سوي ديگر در صورتي که هنگام ثبت‌نام متقاضي، يک شماره ايرانسل براي اطلاع رساني ارائه شده باشد، مي‌توان در تمامي مراحل ثبت نام، با ارسال يک پيام‌کوتاه حاوي شناسه پيگيري رزرو به شماره ويژه 2139 از همان خط، از آخرين وضعيت سيم‌کارت شماره طلايي مطلع شد.

براساس اين گزارش، ايرانسل با سرعتي بي‌سابقه طي سه سال گذشته به طور متوسط هر 18 ساعت يک شهر يا دهستان و 14 روستا را تحت پوشش شبکه خود قرار داده و و موفق شده بيش از هزار و 400 شهر و دهستان و 17 هزار روستا را به همراه بيش از 16هزار کيلومتر از جاده‌هاي کشور، تحت پوشش خدمات خود قرار دهد.

71 دیدگاه ها

 1. مفت نمي ارزه من تابه حال دوبار مداركم را بعد از ثبت نام اينترنتي شما ره طلائي ارسال كردم اما چيزي جز منتظر ماندن پشت پيغامهاي جور واجور براي تماس با اپراتور عايد نكردم

 2. افتضاحه سایت ایرانسل باید یه منو میذاشتن برای پرداخت اینترنتی شماره های رزو شده البته همونجا که شماره رزو میشه افتاد سایت ایرانسل برعکس شرکتش به بی نظمه آدم گیج میشه.

 3. سلام بچه ها بالا نیست 15 تومنه اولشم 930 داره بقیشو خودت انتخاب میکنی.پولشم یا از عابر بانکت میدی یا کارت شارز ایرانسل میگیری میری تو صفحه پرداخت شماره رمزو شماره سریالشو وارد میکنی 3 روز بعد دستت میرسه همین

  • سلام سركارخانم ميشه بپرسم ازكجااينقدرمطمئنيدمنظورم اينه كه نتيجه اقدام خودتونوواسه خريد شماره دلخواه گفتيديا….؟

 4. سلام قیمت سیم کارت 0930چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هههههههه

 5. چند ماه قبل براي دريافت شماره طلائي ثبت نام شد پول هم واريز شد وپيامك تأييد هم آمد لكن نه خبري ازپست و مأمور پست شد و نه خبري از شماره طلائي و نه كسي پاسخگو است. همه خالي بندي بود اي كاش ايرانسل به جاي اين همه تبليغات در رسانه ها و تلويزيون مقداري هم به فكر انجام تعهدات خود بود. شماره طلائي انتخاب شده نافرجام وبي سرانجام09301054599

 6. سلام
  علاقه ی بسیار شدیدی به شماره ی 09334567890 دارم و مشتاق خریداری هستم ولی اینجور که مشخصه مهلت ثبت نام تمام شده, اگر بشه مهلت ثبت نام رو تمدید کنید ممنون میشم.

 7. با سلام خدمت شما:
  من میخاو ی سیم کارت ایرانسل به شماره 0930204030رو سفارش بدم تو هر سایتی که میرم نمی تونم بیابمش حالا باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. سلام به همه
  یه مشکل
  فقط زود جواب بدید خواهشن درصورت امکان E-mail بدید
  ……………………………………………………………
  من سیم سفارش دادم ولی نتونستم پولشو بدم
  حالا باید چیکار کنم زمان داره هنو ولی نمیدونم باید به چه حسابی پول بریزم :-s

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید