شرکت امنیتی Panda Security از انتشار نسخه رسمی و تکمیل شده نخستین ضدویروس ابری جهان خبر داد.

به گزارش ایتنا، بنا بر اعلام این شرکت، نرم‌افزار Cloud Antivirus Pro، نسل کاملاً جدید و متحول شده نرم‌افزارهای امنیتی است که برای انجام فرآیندهای حفاظتی خود نیازی به منابع عملیاتی رایانه‌ها ندارند و بر مبنای فناوری محاسبات ابری عمل می‌کنند.

محاسبات ابری (Cloud Computing)، در اصطلاح به فناوری‌هایی اطلاق می‌شود که بر مبنای اینترنت و با هدف میزبانی نرم‌افزارهای حجیم در سرورهای مبتنی بر وب و نیز ارائه خدمات سریع‌تر و ارزان‌تر به کاربران اینترنت، طراحی و تولید شده است.

بر این اساس، اغلب پردازش‌های عملیاتی در نرم‌افزار Panda Cloud Antivirus Pro، نه در رایانه‌های خانگی و شخصی، بلکه در سرورهای غول‌پیکر شرکت پاندا اجرا شده و بر روی این رایانه‌ها اعمال می‌شوند.

بروز رسانی این نرم‌افزار نیز به صورت مستمر، بی‌وقفه و بلادرنگ (real-time) و از طریق اتصال خودکار به پایگاه اطلاعات امنیتی پاندا انجام می‌شود. در این پایگاه اطلاعاتی عظیم، فرایندهای امنیتی مهمی چون کشف، تحلیل و پاکسازی ویروس‌های رایانه‌ای به سرعت و بر مبنای محاسبات ابری (in-the-cloud)، اجرا می‌شوند.

هر دو نسخه تجاری و رایگان این نرم‌افزار شامل لایه‌های مختلف حفاظتی، نظیر ضدویروس، ضدهک، ضدروتکیت، حفاظت در حالت اتصال یا عدم اتصال به اینترنت و نیز انسداد پیشگیرانه کدهای اجرایی مشکوک هستند. اما قابلیت‌هایی چون تشخیص و توقیف فرآیندهای اجرایی نامطمئن، حفاظت از پورت‌های USB، ارتقای رایگان و خودکار به نسخه‌های جدیدتر و نیز امکان دریافت خدمات فنی و پشتیبانی به نسخه تجاری Cloud Antivirus Pro اضافه شده‌اند.

برخلاف ضدویروس‌های معمول و سنتی که بخش قابل توجهی از حافظه دیسک سخت و بویژه حافظه موقت (RAM) رایانه‌ها را اشغال می‌کنند، Cloud Antivirus Pro، با حجمی در حدود 20 مگابایت در رایانه‌های خانگی و شخصی نصب می‌شود و فرآیندهای اصلی حفاظت از اطلاعات کاربران، بلافاصله پس از نصب نرم‌افزار، از طریق اینترنت پیگیری و اجرا می‌شوند.

بیشتر بدانید:   Konjkav.com محلی برای ذهن‌های کنجکاو

هر چند Panda Cloud Antivirus Pro، بر مبنای اینترنت و فناوری کاملاً آنلاین ابر عمل می‌کند، اما قابلیت‌های خود را در هنگام عدم اتصال به اینترنت و یا قطعی ناخواسته آن از دست نمی‌دهد. با این وجود، دسترسی به اینترنت جزء لازم و ضروری برای استفاده بهینه از این نرم‌افزار محسوب می‌شود.

کارشناسان امنیتی مهمترین مزیت استفاده از ضدویروس‌های ابری را کاهش فوق‌العاده بار منفی در رایانه‌ها و در عین حال سرعت بخشیدن به روند کشف و پاکسازی ویروس‌های بسیار جدید می‌دانند. دانلود رایگان نرم‌افزار Cloud Antivirus Pro، از طریق مراجعه به پایگاه www.cloudantivirus.com امکانپذیر است.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.