ایلان ماسک در سال ‎های اخیر نشان داده است که رویای سفر به کره‎ ها را به شدت دنبال می‎ کند و از هیچ گونه تلاشی در این راستا دریغ نخواهد کرد. حتی انفجار موشک شرکت SpaceX او ناامید نکرد.

علت نهایی انفجار موشک شرکت SpaceX مشخص شد

۴ ماه پیش شاهد انفجار یکی از موشک ‎های شرکت فضایی تحت مالکیت وی بودیم. البته انفجار موشک شرکت SpaceX موجب دلسرد شدن ماسک نشده است و SpaceX قصد دارد دوباره برنامه فضایی خود را از سر بگیرد.

SpaceX به تازگی علت انفجار موشک Falcon 9 را هم منتشر کرده است. موشک فالکون ۹ از پایگاه هوایی Vanderberg در شهر کالیفرنیا پرتاب شد و در همان ثانیه ‎های اولیه دچار حادثه گردید. این موشک وظیفه داشت تا محموله خود شامل ۱۰ ماهواره شرکت Iridium Communications را در مدار قرار دهد.

در حادثه ‎ای مشابه موشکی دیگر در فلوریدا هنگام سوخت ‎گیری دچار مشکل گردید و آتش گرفت. این حادثه موجب از بین رفتن موشک ۶۲ میلیون دلاری و محموله آن به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار شد. البته ماموریت ‎های موفقیت ‎آمیز SpaceX به ۷۰ عدد می ‎رسد که سود ۱۰ میلیارد دلاری را برای مجموعه ایلان ماسک فراهم آورده است.

شرکت مذکور در بیانیه خود اعلام کرده است که انفجار محفظه شامل گاز هلیوم در قسمت بالایی تانک اکسیژن موشک موجب آتش گرفتن آن شده است. به همین دلیل SpaceX تصمیم گرفته است نحوه سوخت ‎رسانی موشک‎ های خود را تغییر دهد. گفته شده است که استفاده از هلیم با دمای بالاتر و سوخت‎ رسانی با سرعت کمتر موجب جلوگیری از رخ‎ دادن دوباره این حادثه خواهد شد. به زودی شاهد پرواز دوباره موشک‎ های این شرکت خواهیم بود.

بیشتر بدانید:   اسپیس ایکس پرتاب فالکون ۹ را در ثانیه های آخر لغو کرد

منبع: businessinsider

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.