گرت کلیر، دوچرخه‌سوار استرالیایی، با انفجار گوشی iPhone 6 اش دچار سوختگی درجه‌ی سه شد و سر از بیمارستان در آورد.

انفجار iPhone 6 دوچرخه‌سوار استرالیایی را سوزاند

انفجار iPhone 6 دوچرخه‌سوار استرالیایی را سوزاند

این دوچرخه‌سوار ۲۶ ساله در حالی دچار این سانحه شد که در اطراف شهر سیدنی مشغول دوچرخه‌سواری کوهستانی بود و مطابق عادت –که البته خیلی از ما هم از این عادت‌ها داریم- گوشی تلفن همراه‌اش را در جیب عقب لباس دوچرخه‌سواری‌اش گذاشته بود. اما از بد حادثه در جایی از مسیر از دوچرخه می‌افتد و درست روی یک تکه سنگ درشت فرود می‌آید. در نتیجه‌ی این برخورد، غیرمنتظره‌ترین چیز ممکن اتفاق می‌افتد: گوشی iPhone 6 گرت با دود بسیار زیاد شروع به سوختن می‌کند و لباس‌ها و پشت این دوچرخه‌سوار را هم حسابی می‌سوزاند.

گرت که سعی می‌کرده گوشی در حال انفجار را از جیبش خارج کند، دست‌های خودش را هم می‌سوزاند اما خودش را از دست تلفن سوزانی که در جیبش بوده راحت می‌کند. بعد از انتقال به بیمارستان معلوم می‌شود گوشی آیفون نه تنها خودش کاملا سوخته، بلکه به دلیل حرارت بسیار بالا، لباس دوچرخه‌سواری گرت را هم ذوب کرده و یک سوختگی درجه‌ی سه برای گرت به ارمغان آورده است.

حالا گرت که دیگر گوشی‌های اپل را «بمب‌های کوچولو» می‌نامد، دنبال راهی است تا دیگر کاربران iPhone را از این مساله آگاه کند تا از تکرار چنین اتفاقاتی جلوگیری کند. او به همین منظور یک حساب کاربری در توئیتر درست کرده و جالب آن که با این حساب کاربری، علاوه بر چند خبرگزاری و سایت حوزه‌ی فناوری اطلاعات، تیم کوک و سامانه‌ی مرکز پشتیبانی اپل را هم دنبال می‌کند.

ظاهرا از سمت Apple هم تماس‌هایی با گرت گرفته شده، اما این شرکت از اظهار نظر رسمی در این مورد خودداری کرده است. از طرف دیگر افرادی هم داستان گرت را با شک و تردید دنبال می‌کنند و سوالاتی مطرح می‌کنند مثل این که چرا یک نفر باید در زمان دوچرخه‌سواری، آن هم دوچرخه‌سواری کوهستان با آن همه دست‌انداز، گوشی گران‌قیمتش را در جیب عقب شلوار دوچرخه‌سواری‌اش بگذارد؟ اما اصل داستان هرچه که باشد، گوشی ترکیده و پشت سوخته‌ی گرت به ما هشدار می‌دهد که لااقل در زمان دوچرخه‌سواری گوشی‌مان را جای بهتری بگذاریم!

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

منبع: Mashable

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.