اولین کنگره ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد بهبود زندگی مردم با استفاده از فناوری های نوین، 1 تا 3 خردادماه جاری در بوستان گفتگو تهران برگزار می شود.

به گزارش مهر ، نصرالله جهانگرد صبح امروز شنبه در نشست خبری به تشریح اهداف و برنامه های کنگره ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات پرداخت و با بیان اینکه این کنگره می تواند حلقه فضای تئوری و عملی در این حوزه باشد، اظهار داشت: راه توسعه کاربردهای فناوری اطلاعات در سطح ملی با تمام افت و خیزهای اجرایی تداوم یافته و هم اکنون کشور به دخایر مطلوبی در این زمینه دست یافته است.

دبیر علمی این همایش با اشاره به حمایت تمامی NGO های تخصصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از این کنگره خاطرنشان کرد: انجمن علمی کامپیوتر ایران، انجمن انفورماتیک، انجمن تجارت الکترونیک، انجمن جامعه اطلاعاتی، انجمن رمز و سازمان نظام صنفی رایانه ای و نیز مسئولان دولتی از وزارتخانه های ارتباطات، بازرگانی، شهرداری و شورایعالی اطلاع رسانی از این کنگره حمایت کرده اند.

وی بزرگترین پیشخوان ملی برای ارتباطات جامعه را پیشخوان دسترسی به اینترنت عنوان کرد و افزود: امروزه تمامی دستگاههای اجرایی مجبورند خدمات خود را در فضای رایانه ای ببرند و اگر این مسیر خوب ساماندهی شود، می تواند ما را به سمت اهداف بلندمدت کشور حرکت دهد.

جهانگرد رویکرد کنگره ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات را کاملا اجرایی و با محور بهبود زندگی مردم ارزیابی و تصریح کرد: فعالیت های این کنگره به هفت بخش خدمات الکترونیکی، اقتصاد دیجیتالی، حقوق سایبر، اخلاق در فضای سایبر، شبکه دسترسی، نرم افزارهای کاربردی و توانمندسازی مردم در جامعه اطلاعاتی تقسیم شده که در قالب این هفت گروه 100 عنوان برای دریافت مقاله تعریف و 300 مقاله نیز به دبیرخانه دائمی کنگره ارسال شده است.

بیشتر بدانید:   الکامپ 16 فردا با حضور صد ها شرکت ایرانی و خارجی افتتاح می شود

وی در عین حال از پیش بینی برگزاری 10 کارگاه مرتبط با این کنگره در سه روز برگزاری خبر داد و گفت: این کنگره نگاه ویژه ای به حوزه سیستم های امنیتی و حفاظتی وب خواهد داشت همچنین برای اولین بار، در این همایش حقوق فضای سایبر و اقتصاد دیجیتالی مورد بررسی قرار می گیرد.

دبیر علمی این همایش اضافه کرد: در بحث اخلاق فضای سایبر، خدمات الکترونیکی و پول الکترونیکی نیز نشست های تخصصی با حضور مسئولان مربوطه خواهیم داشت و تمامی تلاش برآن است که در انتهای این کنگره برای توسعه بازار کسب و کار فناوری اطلاعات در سطح ملی و بهبود زندگی مردم با استفاده از این خدمات، راهکارهای علمی و اجرایی ارائه شود.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.