مدیر شرکت چینی «ZTE» در مورد همکاری با اپراتور سوم موبایل ایران به برگزاری مناقصه از سوی مسوولان شرکت تامین تله‌کام اشاره کرد و گفت: برای نصب تجهیزات شبکه موبایل نسل سوم در این مناقصه که شرکت چینی هوواوی و اریکسون و نوکیا هم حضور داشتند، شرکت کرده‌ایم.

گو‌لیمینگ (Guo Liming) در پاسخ به خبرگزاري مهر گفت: شبکه اپراتور سوم موبایل به صورت پایلوت در تهران راه‌اندازی شده و این اپراتور قصد دارد در فاز اول در 9 شهر ایران تجهیزات نصب کند.

وی ادامه داد: اپراتور سوم موبایل ایران برای نصب تجهیزات شبکه درصدد انتخاب پیمانکار است و برای این منظور نیز مناقصه‌ای برگزار کرده که هم‌اکنون در مرحله ارزیابی فنی قرار دارد.

مدیر شرکت چینی ZTE در ایران از برنامه این شرکت برای واردات گوشی موبایل به ایران خبر داد و گفت: گوشی‌های متنوع ZTE با قیمت‌های مختلف به زودی وارد بازار ایران مي‌شود و ZTE قصد دارد مدل‌های جدید گوشی‌های هوشمند را راهی بازار ایران کند.

وی با بیان اینکه تاکنون 10 هزار گوشی با این برند وارد کشور ایران شده است، گفت: این گوشی‌ها که توسط واسطه‌ها وارد ایران شده کیفیت لازم را نداشته و از محصولات درجه پایین ZTE است. به همین دلیل مورد استقبال چندانی از سوی مردم قرار نگرفته است.

گو لیمینگ ادامه داد: طبق برنامه ریزی انجام شده گوشی‌هایی که قرار است به زودی به صورت رسمي‌وارد بازار ایران شوند، دارای کیفیت بالایی بوده و توانایی رقابت با برندهای مطرح را دارد. البته قبل از واردات این گوشی‌ها، برنامه‌ریزی برای جاانداختن این برند میان مردم ایران نیز در دستور کار قرار مي‌گیرد.

بیشتر بدانید:   رتبه 69 ایران در بین 69 کشور صاحب IT

مدیر ZTE با اشاره به مذاکرات انجام گرفته با چند شرکت تولیدکننده موبایل در ایران اظهار داشت: بحث همکاری برای تولید گوشی در ایران از جمله طرح‌های تجاری ZTE است؛ اما مذاکرات انجام شده با تولیدکنندگان ایرانی هنوز نهایی نشده است.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.