بر اساس آخرين بررسي صورت گرفته، شرکت اپل که در اواخر دهه 1990 تقريبا از گردونه رقابت خارج شده بود و با توليد گوشي آيفون بار ديگر در بازارهاي جهاني حضور يافت، موفق شد با پيشي گرفتن از مايکروسافت نام خود را به عنوان بزرگترين شرکت فناوري دنيا معرفي کرد.

به گزارش همکاران سیستم، در آخرين روزهاي هفته گذشته ارزش هر سهم اپل در تالار بورس نزداک(Nazdaq) يک درصد افزايش يافت و بر اين اساس ارزش کلي شرکت اپل در بازار به 1/225 ميليارد دلار رسيد تا بر اين اساس از مايکروسافت که با ارزشي معادل 7/222 ميليارد دلار در بازار حضور دارد، پيشي بگيرد.

به گزارش خبرگزاري رويترز، هر سهم اپل در آخرين روزهاي هفته گذشته با يک درصد افزايش به قيمت 247 دلار معامله شد که در همان روز ارزش هر سهم مايکروسافت با 2/2 درصد کاهش به 50/25 دلار رسيد.

در حال حاضر ارزش هر سهم اپل در تالار بورس نسبت به 10 سال قبل حدود 10 برابر بيشتر است که اين اتفاق به دنبال توليد دستگاه‌ چندرسانه‌اي قابل‌حمل iPod، گوشي هوشمند آيفون و لپ‌تاپ‌هاي MacBook صورت گرفت.

شرکت مايکروسافت که سيستم‌عامل آن روي بيش از 90 درصد رايانه‌هاي شخصي در جهان استفاده مي‌شود، طي چند سال اخير نتوانسته‌ است پيشرفت قابل‌توجهي داشته باشد. هم اکنون ارزش سهام اين شرکت نسبت به 10 سال قبل 18 درصد کاهش يافته است.

بیشتر بدانید:   چگونه از چند Apple ID در آیفون خود استفاده کنیم؟

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.