هم‌اكنون كمتر از سه سال از زمان ورود اپل به بازار تلفن‌همراه مي‌گذرد و اين شركت در اين مدت كوتاه موفق شده است به بزرگترين فروشنده اين دستگاه در آمريكا تبديل شود.

به گزارش فارس، شركت اپل موفق شد در فصل نخست سال جاري ميلادي به بزرگترين فروشنده موبايل در آمريكا تبديل شود و تمامي شركت‌هاي رقيب را پشت‌سر بگذارد. اين شركت در سه ماهه نخست 2010 موفق شد 8/8 ميليون دستگاه آيفون را در آمريكا بفروشد. پس از اپل، شركت موتورولا با 8/5 ميليون گوشي قرار گرفته است.

مركز فروبز ضمن اعلام وضعيت شركت اپل در بازار تلفن‌همراه آمريكا اظهار داشت، چهار سال قبل كه گوشي Razr محبوبيت جهاني داشت و به پرفروش‌ترين گوشي دنيا تبديل شده بود، موتورولا عنوان پرفروش‌ترين توليدكننده تلفن‌همراه در آمريكا را در اختيار داشت و توانست در فصل نخست آن سال 46/1 ميليون گوشي را به فروش برساند.

اما اين شركت در فصل نخست امسال 8/5 ميليون گوشي در آمريكا فروخته است كه در اين ميان تنها 2/3 ميليون دستگاه از آن‌ها را گوشي‌هاي هوشمند شامل مي‌شدند و در مقابل، اپل توانست در اين دوره زماني 8/8 ميليون گوشي هوشمند بفروشد.

گوشي هوشمند آيفون علاوه بر آمريكا در بازارهاي جهاني نيز موقعيت خوبي دارد. شركت اپل كه چندي پيش نسخه جديد سيستم‌عامل همراه خود موسوم به “آيفون 4/0” را معرفي كرد، در فصل نخست امسال توانست 50 ميليون دستگاه‌ از مدل‌هاي مختلف آيفون را به همراه 35 ميليون iPod Touch در بازارهاي جهاني بفروشد.

طي يك سال گذشته ميزان فروش آيفون در ژاپن 72 درصد افزايش يافته است كه اين جريان نيز موفقيت اپل در خارج از مرزهاي آمريكا را تاييد مي‌كند.

بیشتر بدانید:   پرفروش‌های اچ تی سی در بازار

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.