در آستانه انتخابات، بیش از ۳۰ هزار اکانت جعلی فیس‌ بوک مربوط به کاربران فرانسوی در این کشور حذف شد.

با هدف مبارزه با اخبار جعلی، تولید اسپم و انتشار اخبار غلط بیش از ۳۰ هزار اکانت فیس‌ بوک در فرانسه توسط مدیران فنی این سایت حذف شد.

حذف 30 هزار اکانت جعلی فیس‌ بوک در فرانسه
حذف ۳۰ هزار اکانت جعلی فیس‌ بوک در فرانسه

این حرکت ۱۰ روز قبل از اولین دورِ انتخابات ریاست جمهوری در این کشور صورت می‌گیرد که نشان می‌دهد کاربران جعلی زیادی با اهداف سیاسی دست به انتشار اخبار غلط و جعلی در این شبکه اجتماعی زده‌اند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپایی Facebook را تحت‌فشار گذاشته و تهدید به جریمه مالی کرده‌اند مگر اینکه به قوانین داخلی این کشورها احترام گذاشته و مطابق با دستورات آنها، محتوای مجرمانه را فیلتر کرده یا حذف کند.

توئیتر، یوتیوب متعلق به گوگل و فیس‌ بوک در کشورهایی مانند فرانسه و آلمان به‌شدت تحت‌فشار قرار دارند تا محتوای شبکه‌های اجتماعی خود را اصلاح کنند.

پنجشنبه فیس‌بوک با درج گزارش آگهی خود در پرتیراژترین روزنامه آلمان، راه‌های مبارزه با اخبار جعلی را به خوانندگان توصیه کرد.

آمریکا روسیه را متهم به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری که منجر به پیروزی ترامپ شد، کرد و روس‌ها با اتهامی مشابه و طرفداری از گروه‌های دست راستی در اروپا مواجه شده‌ که ظاهرا از طریق شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک مدیریت می شوند.

فیس‌بوک مدعی است از روی الگوی خودکار، اکانت های جعلی منتشرکننده اخبار دروغ را شناسایی کرده و آنها را حذف می‌کند.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

بیشتر بدانید:   فیس‌ بوک استوری را به نسخه دسکتاپ می آورد

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید