ایده ایلان ماسک برای کاهش ترافیک ، حفر تونل در زیر اتوبان ‎ها اولین بار هنگام گیر کردن در ترافیک لس آنجلس به ذهن ایلان ماسک خطور کرد.

حالا به نظر می ‎رسد او بر اجرای این ایده پافشاری می‎ کند و حتی نام Boring Company را هم برای شرکت حفر این تونل ‎ها در نظر گرفته است. او برای اولین بار در جریان کنفرانس مربوط به Hyperloop در ژانویه ۲۰۱۶ از این ایده سخن به میان آورد.

اصرار ایلان ماسک بر حفر تونل در زیر اتوبان ها برای کاهش ترافیک

او پیش از این اعلام کرده بود که حفر تونل‎ ها ساده به نظر می ‎‏رسد. ایده ایلان ماسک برای کاهش ترافیک با حفر تونل در نواحی پرتراکم شهری می ‎تواند این مشکل را حل کند. وی معتقد است که حتی تا ۳۰ لایه تونل بر روی دیگر قابل احداث خواهند بود. ایلان ماسک در توییت جدید خود نیز گفته است ترافیک او را کلافه کرده و قصد دارد فعالیت ماشین حفر تونل خود را آغاز کند.

از این گونه ماشین ‎های حفر تونل برای احداث خطوط گاز و نفت استفاده می ‎کنند و قادر به سوراخ کردن هر چیزی از سنگ سخت تا شن هستند. اما ماسک قصد دارد از این ماشین در مناطق شهری استفاده کند و احتمال دارد با چالش‎ های بسیاری در این مسیر مواجه شود. فعالیت ماشین ‎های حفاری نباید تاثیری بر روی لایه‎ های فوقانی زمین داشته باشد.

ایلان ماسک قبلا هم ایده‎ های بلند پروازانه ‎ای مانند مسکونی کردن مریخ و سیستم حمل و نقل فوق سریع Hyperloop را معرفی کرده بود. امکان دارد حفر تونل در کره مریخ هم به کمک اجرایی شدن ایده وی بیاید. از این طریق می ‎توان اثرات دمای کم و فشار پایین سیاره سرخ را تا حدودی خنثی کرد.

منبع: Electrek

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید