سرانجام نام ایران به فهرست کشورهای تحت پشتیبانی پلی استور گوگل اضافه شد. از این پس دسترسی به برنامه های پلی استور گوگل برای کاربران ما بسیار راحت‌تر می‌شود.

متاسفانه کاربران کشورهای زیادی همچون ایران تا پیش از این نمی‌توانستند به طور صحیح از بزرگترین فروشگاه عرضه اپلیکیشن‌های اندروید پلی استور گوگل استفاده کنند، اما به نظر می‌رسد این مشکل برطرف شده است. به گفته تعدادی از توسعه‌دهندگان اندروید از این پس باید چین، کوبا، ماکائو، میانمار، سودان و در نهایت ایران را نیز جزو کشورهای تحت پشتیبانی پلی استور گوگل به شمار بیاوریم. اکنون کاربران این کشورها نیز می‌توانند از کنسول توسعه دهندگان پلی استور گوگل (Google Play Developer Console) استفاده کنند.

 ایران در فهرست کشورهای تحت پشتیبانی پلی استور گوگل
ایران در فهرست کشورهای تحت پشتیبانی پلی استور گوگل

یکی از مهمترین محدودیت‌های پیش روی کاربران این کشورها، عدم امکان خریداری اپلیکیشن‌ها بود. پس سازندگان اپلیکیشن نمی‌توانستند برنامه‌های خود را در اختیار آن‌ها قرار دهند، چرا که امکان دریافت وجه از آن‌ها وجود نداشت!

 ایران در فهرست کشورهای تحت پشتیبانی پلی استور گوگل
ایران در فهرست کشورهای تحت پشتیبانی پلی استور گوگل

اما اکنون ایران و چند کشور نام برده دیگر به فهرست کشورهای تحت پشتیبانی پلی استور اضافه شده‌اند. البته در حال حاضر فقط قسمت دریافت نرم افزارهای رایگان باز شده و هنوز نمی‌توان از پرداخت درون برنامه‌ای اپلیکیشن‌ها استفاده کرد و یا آن‌ها را خرید.

تا پیش از این، توسعه‌دهندگان فقط در صورت تماما رایگان بودن برنامه می‌توانستند آن را در اختیار کاربران کشورهای یاد شده قرار دهند، به همین دلیل کاربران ایرانی اغلب با پیام «در دسترس نبودن برنامه در کشور شما» برخورد می‌کردند.

این اتفاق در حالی افتاده که اپل، در جهت عکس قضیه در حال فعالیت است. از مدتی قبل دور جدید حذف برنامه‌های ایرانی از اپ استور آغاز شده و با سرعتی بیشتر از قبل جلو می‌رود. بعید نیست این اتفاق کاربران زیادی را به مهاجرت از آی او اس به اندروید تشویق کند.

بیشتر بدانید:   نرم افزار Wallpaper گوشی پیکسل در پلی استور منتشر شد

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.