چندی قبل ثروتمندترین مرد (Mukesh Ambani) هند اعلام کرد که قصد دارد اینترنت رایگان ۴G را در اختیار هم وطنان خود قرار دهد.

حال شرکت صنایع Reliance که تحت مالکیت وی قرار دارد اعلام کرده است که طرح رایگان مذکور تا سه ماه دیگر ادامه خواهد داشت. در حال حاضر ۵۲ میلیون کاربر از این سرویس رایگان بهره می‎ برند و مهلت استفاده از آن تا پایان مارس ۲۰۱۷ تمدید شده است.

ثروتمندترین مرد هند به ارائه اینترنت رایگان 4G ادامه می‎ دهد!

این اینترنت رایگان ۴G شامل اتصال ۴G LTE با حجم ۱ گیگابایت در روز به همراه امکان اتصال به وای فای سراسری عمومی و تماس ویدیویی می ‎شود.

Ambani گفته است که اپراتور تحت مالکیت وی یعنی Jio در کمتر از سه ماه موفق به جذب ۵۰ میلیون مشترک شده است. در حال حاضر در هر روز ۶۰۰ هزار مشترک جدید به سمت سرویس ‎های این شرکت مهاجرت می ‎کنند. وی اشاره کرد که اپراتور Jio بیش از ۲۵ درصد از پهنای باند هند را در اختیار دارد که موجب می ‎شود این شرکت بزرگترین تامین کننده دیتا در هند شناخته شود.

در ابتدای امسال با ورود Jio به بازار هند دیگر اپراتورها واکنش چندان خوشایندی را تجربه نکنند. اعلام رایگان بودن تماس‎ های صوتی در این اپراتور موجب شد تا دیگر اپراتورهای این کشور شاهد از دست رفتن درآمد خود حتی تا ۷۰ درصد باشند. سرمایه گذاری انجام شده برای تامین بستر مناسب برای این اپراتور بیش از ۲۰ میلیارد دلار بوده است.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.
منبع: Mashable

1 دیدگاه

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید