در حال حاضر يکي از محبوب‌ترين بخش‌هايي که در جهان فناوري به آن اهميت زيادي داده مي‌شود، صنعتي است که به بازي‌هاي رايانه‌اي تعلق دارد. هر روز افراد بسيار زيادي را در اطراف خود مي‌بينيم که مدت زمان معيني را در طول روز براي انجام بازي‌هاي رايانه‌اي صرف مي‌کنند و اگر خودشان يک بازيکن حرفه‌اي نباشند، از بازي‌هاي رايانه‌اي براي رفع خستگي يا تفريح استفاده مي‌کنند. اين موضوع باعث شده است که سرمايه‌گذاري روي اين صنعت مي‌گيرد خيلي بيشتر از شاخه‌هاي ديگر باشد و ما تقريبا شاهديم که اين شاخه بسيار سريع‌تر از ديگر شاخه‌ها در حال پيشرفت است و هر روز براي آن ابزارهاي جديدي توليد مي‌شود تا رضايت کاربران به هر شکلي که ممکن است جلب شود.

به‌طور حتم براي شما هم جالب خواهد بود بدانيد که به‌تازگي پژوهشگران اين رشته، سيستم جديدي را براي بازي‌هاي رايانه‌اي ارائه کرده‌اند.

به گزارش مجله بایت، اين سيستم با استفاده از يک نمايشگر، يک لپ‌تاپ و يک ريزپروژکتور طراحي شده و کار را براي کاربران بازي‌هاي رايانه‌اي بسيار راحت‌تر از گذشته کرده است.

دو تن از دانشمندان دانشگاه کوئينز کانادا، به‌تازگي سيستمي را طراحي و پياده‌سازي کرده‌اند که با استفاده از آن هر کاربر قادر خواهد بود سيستم کوچکي را متشکل از يک پروژکتور به شانه‌اش متصل کند و بازي دل‌خواهش را با استفاده از اين سيستم جديد روي يک پلاستيک نقره‌اي که در ابعاد يک کاغذ A4 است انجام دهد.

جالب است بدانيد که شما قادر خواهيد بود با استفاده از اين روش در حالي‌که به اين صفحه نقره‌اي ضربه مي‌زنيد يا آن‌را خم مي‌کنيد و تکان مي‌دهيد، بازي را کنترل کنيد. البته اين‌کار به اين دليل امکان‌پذير مي‌شود که درون اين صفحه‌نمايش حسگرهايي قرار داده شده است تا به شما در کنترل بازي کمک کند.

بیشتر بدانید:   ZenBook NX500؛ الترابوک جدید ایسوس با وضوح ۴K

اين سيستم به‌شدت مورد استقبال کاربران قرار گرفته و نمونه اوليه آن هفته گذشته در همايشي که در آتلانتا برگزار شد رونمايي شده است.

اين همايش براي نمايش محصولاتي بود که تعاملات رايانه و انسان را در حال حاضر شکل مي‌دهند.

اين سيستم در ابتدا بازي رايانه‌اي با سيستم شانه‌اي نام گرفته بود اما پس از آن قرار شد در زمان ارائه سيستم، نام ديگري براي آن انتخاب شود.

طراحي اين سيستم، زياد هم پيچيده نبوده است. در پشت صفحه‌نمايش آن سيم‌هاي حسگري با قابليت انعطاف‌پذيري قرار داده شده است و همچنين حسگرهاي ديگري هم در اين سيستم وجود دارند که وظيفه اطلاع‌رساني را در اثر زدن ضربه توسط کاربر يا اعمال ديگري را چون تکان دادن صفحه‌نمايش برعهده دارند. به اين ترتيب شما با استفاده از اين امکانات به‌سادگي قادر خواهيد بود شمشير خود را در بازي تکان دهيد يا اسلحه خود را پر کنيد.

در حال حاضر با استفاده از اين سيستم، امکان انجام بازي‌هاي بسياري براي کاربران در هر شرايطي به‌وجود آمده است. به اين ترتيب کاربران براي بازي هم ابزاري خواهند داشت که هميشه همراه آن‌ها و سوار بر شانه آن‌ها خواهد بود.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.