کمپانی الکترونیک آرتز گزارش مالی سه ماهه نخست سال خود را منتشر کرد. این گزارش مالی نشان از موفقیت این کمپانی بازی سازی دارد که بیشتر آن را مدیون بازی FIFA 17 است.

بازی FIFA 17 به رکورد بیش از ۲۱ میلیون بازیکن دست یافته که ۱۲ میلیون از آنها، به بخش داستانی جدید این بازی که «The Journey» نام دارد، پیوسته‌اند. به علاوه بخش «FIFA Ultimate Team» تا پایان ماه مارس، رشد ۱۳ درصدی را تجربه کرده است.

علاقه مندان فیفا، هر سال و برای هر نسخه حاضر به پرداخت هزینه هستند اما الکترونیک آرتز این بار استراتژی متفاوتی را در پیش گرفته است و آن هم داستان مربوط به راه پیش روی یک بازیکن جوان برای به شهرت رسیدن در فوتبال است. البته آنچه از کاراکتر حاضر در این بخش مشاهده می‌کنید، چیزی بیش از بازی فوتبال است وگهگاه، لحظات متفاوتی را هم تجربه می‌کنید.

بازی FIFA 17 اکنون 21 میلیون بازیکن دارد
بازی FIFA 17 اکنون ۲۱ میلیون بازیکن دارد

تا پایان سه ماهه اول سال یعنی ۳۱ مارس، سود به دست امده به ازای هر سهم الکترونیک آرتز ۸۵ سنت بوده و این در حالی است که پیش بینی تحلیلگران، ۷۵ سنت به ازای هر سهم بود. البته سال گذشته مقدار اعلام شده از سوی این استودیو، ۲٫۷۹ دلار بود.

سود عملیاتی الکترونیک آرتز در سه ماهه نسخت سال، ۱٫۰۹۲ میلیارد دلار بوده است و مقدار پیش بینی شده، ۱٫۰۹۱ میلیارد دلار بود. سال گذشته، سود عملیاتی این کمپانی ۹۲۴ میلیون دلار بود.

اما در این سه ماهه، بازی Mass Effect: Andromeda را هم رونمایی کرد که چهارمین تلاش از استودیو BioWare بوده است. البته این عنوان، از وب‌سایت متاکریتیک امتیاز ناامید کننده ۷۳ از ۱۰۰ را دریافت نمود در حالی که نسخه قبلی یعنی Mass Effect 3 امتیاز به مراتب بهتر ۸۹ را کسب کرده بود.

بیشتر بدانید:   انتشار ۱۰ بازی پر فروش هفته گذشته انگلستان

سود خالص الکترونیک آرتز تا پایان ۳۱ مارس، ۹۶۷ میلیون دلار از فروش کلی ۴٫۸۵ میلیارد دلار بوده که با وجود افزایش فروش، کاهش سود را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است. سال قبل این اعداد به ترتیب ۱٫۱ میلیارد دلار و ۴٫۴ میلیارد دلار بود.

«آندرو ویلسون» مدیر عامل الکترونیک آرتز می‌گوید:

سال مالی ۲۰۱۷ زمان بسیار مهمی برای ما بوده که به لطف بازی‌های اصلی و سرویس‌های زنده یا لایود حاصل شد. این سرویس‌ها بازیکنان بیشتری را به هم متصل کرد و تجربه بهتری را رقم زد.

وی ادامه می‌دهد:

در سال مالی ۲۰۱۸، تمرکز ما برای نوآوری‌های بیشتر و ایجاد تجربه‌های فوق‌العاده برای بازیکنان خواهد بود. گسترش شرکت، افزایش درآمد و ورود به پلتفرم‌های جدید از دیگر اهداف ما هستند.

ضمنا برنامه الکترونیک آرتز برای عرضه عناوین جدید به شرح زیر است:

بازی FIFA 17 اکنون 21 میلیون بازیکن دارد
بازی FIFA 17 اکنون ۲۱ میلیون بازیکن دارد

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید