به تازگی شاهد بازگشت بازی Super Mario Run ، شخصیت محبوب بازی ‎های نینتندو در دهه ۸۰ بر روی محصولات اپل هستیم. ماموریت اصلی ماریو نجات دادن پرنسس Peach است که توسط Bowser (شخصیت منفی داستان) زندانی شده است.

در میان راه بازیکنان با چالش‎ های متفاوتی روبه‎رو خواهند شد و باید اقدام به جمع ‎آوری سکه‎ ها کنند. در این نسخه از بازی دیگر خبری از کنترلرها نیست و بازیکنان با لمس صفحه موجب پرش ماریو خواهند شد. با نگه داشتن انگشت بر روی صفحه ارتفاع پرش او بیشتر می ‎شود.

بازی Super Mario Run به صورت رایگان برای محصولات اپل منتشر شد

نینتندو در ماه ‎های اخیر ثابت کرده است که دیگر فقط به کنسول‎ های بازی خانگی و رایانه‎ های شخصی وابسته نیست و حساب ویژه‎ ای بر روی صنعت بازی در گوشی‎ های هوشمند باز کرده است. البته سیاست ‎های این شرکت با سایر رقبای خود تفاوت بسیاری دارد. برای مثال  بازی Super Mario Run با قیمت ۹٫۹۹ دلار عرضه خواهد شد و هیچ گونه پرداخت درون برنامه ‎ای نخواهد داشت در حالی که بسیاری از شرکت‎ ها بازی‎ های خود را به صورت فریمیوم و با آیتم‎ های قابل خرید عرضه می ‎کنند.

Tero Kuittinen یکی از متخصصان حوزه بازی معتقد است نینتندو با عدم ارائه پرداخت ‎های درون برنامه ‎ای در حال از دست دادن درآمد بسیار زیادی است. وی می ‎گوید با این گونه انتشار بازی، سازنده فقط می ‎تواند ۱۰ دلار به ازای هر بازیکن درآمد داشته باشد در حالی که با وجود پرداخت درون برنامه‎ ای این مبلغ می ‎تواند بسیار افزایش پیدا کند.

بازی Super Mario Run به صورت رایگان برای محصولات اپل منتشر شد

خالق سوپر ماریو، Shigeru Miyamoto گفته که به عرضه بازی‎ های موبایل چندان خوشبین نبوده است و این صنعت چندان مورد علاقه Nintendo نیست. اما وی در ادامه می‎ گوید قدرت بی ‎نظیر آیفون مخصوصا در زمینه اجرای بازی‎ ها موجب شده انتظارات این شرکت برآورده شود و به سمت عرضه بازی‎ برای گوشی ‎های هوشمند پیش برود. به نظر او هم اکنون زمانی مناسب برای آمدن ماریو به پلتفرم آیفون است تا نسل جدیدی از کاربران با این بازی خاطره ‎انگیز آشنا شوند.

Nintendo چندی پیش موفق شد با محبوبیت بازی Pokemon Go شاهد افزایش ارزش سهام خود باشد. انتظار می‎ رود در سال پیش روی میلادی کاربران بیش از ۸۵ میلیارد دلار صرف بازی‎ در پلتفرم‎ های همراه کنند و این اولین سالی خواهد بود که ارزش بازی‎ های موبایل از کنسول‎ های خانگی و رایانه ‎ها فراتر می ‎رود.

بازی Super Mario Run به صورت رایگان برای محصولات اپل منتشر شد

درآمد سال جاری نینتندو از حوزه نرم ‎افزار به ۱٫۹۵ میلیارد دلار کاهش یافت در حالی که درآمد سال گذشته این شرکت ۲٫۱۷ میلیارد دلار بود. البته انتشار پوکمون گو و هم ‎چنین کنسول NES Classic Edition موجب بهبود وضعیت اقتصادی این شرکت در سال جاری شد.

انتظار می‎ رود ۵۰۰ میلیون نفر اقدام به دانلود نسخه جدید سوپر ماریو برای آیفون کنند در حالی که احتمال دارد فقط ۱۰ میلیون نفر از آن‎ ها اقدام به خرید نسخه کامل بازی کنند. هم ‎چنین ممکن است بازی Super Mario Run برای کنسول Switch هم در سال ۲۰۱۷ معرفی شود. تاکنون اطلاعاتی درباره عرضه این عنوان در پلتفرم‎ هایی به جز iOS از جمله اندروید منتشر نشده است.

منبع: CNN

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید