در این خبر راه حلی برای رفع مشکلات تلگرام (telegram) در زمینه ی باز نشدن عکس و فیلم در تلگرام به شما ارائه می دهیم.

این روزها تلگرام یکی از پر طرفدارترین نرم افزارهای پیام رسان محسوب می شود که اکثر کاربران تجربه کار با آن را دارند؛ اما مشکل مشترک بسیاری از کاربران این پیام رسان این است که ممکن است پس از مدتی عکس ها و فیلم ها و… به سختی بارگذاری شوند.

شاید از دید برخی از کاربران اولین دلیل بروز این مشکل پایین بودن سرعت اینترنت باشد اما باید توجه داشت که داشتن سرعت بالا این مشکل را برطرف نمی کند.

راه حلی برای باز نشدن عکس و فیلم در تلگرام
راه حلی برای باز نشدن عکس و فیلم در تلگرام

در صورتی که با باز نشدن عکس و فیلم در تلگرام روبرو شده اید در ادامه راهکارهای مفیدی را برای شما قرار داده ایم:

باید اشاره داشت از دلایل مهمی که باعث لود نشدن عکس ها و فیلم ها می شود پاک نکردن حافظه پنهان تلگرام ( کش ) است. اگر در گروه ها و کانال های زیادی عضو هستید، فایل های تصویری و ویدیویی انها در پوشه Telegram شما ذخیره خواهد شد.

این حجم اطلاعات وارد حافظه کش تلفن همراه شما می شوند و در نتیجه حجم زیادی از آن را اشغال می کنند که این موضوع موجب کند شدن و پایین آمدن سرعت در تلگرام می شود و از نشانه های بارز آن لود نشدن عکس، فیلم، موسیقی های موجود در این پیام رسان محبوب است.

پاک کردن کش تلگرام:

برای حل مشکل تلگرام ، حافظه پنهان تلگرام (کش) خود را پاک نمایید، نکته قابل ذکر در اینجا این است که با پاک کردن کش فقط فیلم و عکس های دریافت شده در پوشه ی کش پاک خواهد شد و به هیچ عنوان پیام های ارسالی و دریافتی شما از بین نخواهند رفت.

بیشتر بدانید:   چگونه در تلگرام استیکر بسازیم؟

چگونه کش تلگرام را پاک کنیم؟

برای پاک کردن کش در تلگرام خود ابتدا وارد تنظیمات یا Settings شده و سپس به بخش Cache Settings مراجعه کنید و درنهایت گزینه Clear Cache را انتخاب کنید. حالا نوبت این است که تمامی گزینه ها را انتخاب کرده و سپس دکمه ی قرمز رنگ Clear Cache را انتخاب کنید.

راه حلی برای باز نشدن عکس و فیلم در تلگرام
راه حلی برای باز نشدن عکس و فیلم در تلگرام

نکته: یکی دیگر از دلایل باز نشدن عکس و فیلم در تلگرام ،پر شدن حافظه ی گوشی شما می باشد؛ برای این منظور به شما پیشنهاد می شود نرم افزار Clean Master را بر روی گوشی خود نصب کرده و فایل های اضافه را پاک کنید. یا اینکه کش گوشی خود را به صورت کامل پاک نمایید.

گفتنی است؛ در صورتی که راه های گفته شده را انجام دادید اما باعث حل مشکل تلگرام نشد بهتر است اینترنت دریافتی گوشی خود را تغییر داده یا از اینترنت وای-فای استفاده کنید.

 بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید