كاربران سرويس پست الكترونيك جيميل به تازگي امكان يافته اند با استفاده از حساب كاربري شخصي خود بخش هايي از نامه‌هايشان را مخفي كرده و تنها براي فرد يا افراد خاصي ارسال كنند.

به گزارش فارس، با استفاده از اين شيوه ديگر لازم نيست تا يك نامه را چندين بار و با محتواي متفاوت و مختلف براي چند نفر ارسال كرد و كافيست يك بار يك نامه را براي تمامي افراد گيرنده ارسال كرد. اما بخش هاي قابل مشاهده براي افراد مختلف را به صورت متفاوت تعريف نمود.

اين سرويس از طريق سايتي موسوم به bccthis در دسترس است. سرويس ياد شده ابتدا با نرم افزار اوت لوك و گوشي هاي بلاك بري سازگار شد و هم اكنون گردانندگان اين سايت افزونه اي را براي كاربران جيميل طراحي كرده اند كه البته با مرورگر فايرفاكس سازگار است و امكانات مذكور را به سادگي در دسترس كاربان اين سرويس پست الكترونيك قرار مي دهد.

با استفاده از اين افزونه، منوي جديدي به بخش نگارش نامه جيميل اضافه مي شود كه از طريق آن مي توان بخش قابل مشاهده هر نامه را براي هر گيرنده تعريف نمود. البته امكانات نسخه جيميل اين افزونه نسبت به نسخه هاي اوت لوك و بلاك بري محدودتر است ولي قرار است در آينده به امكانات آن افزوده شود.

سوابق نامه هايي كه بدين شكل ارسال مي شوند مانند نامه هاي عادي در بخش نامه هاي ارسالي جيميل نگهداري مي شود.

بیشتر بدانید:   عمومی سازی پروفایل های کاربری گوگل پلاس بعد از ۳۱ جولای

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.