خیلی از علاقمندان به اندروید ممکن است بخواهند از برنامه های آن بر روی PC های خود نیز استفاده کنند. شرکت BlueStacks که در سال ۲۰۰۸ بنیانگذاری شده برنامه ای را برای شبیه سازی محیطی برای اجرای برنامه های اندروید بوجود آورده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از رادار، نسخه بتای این نرم افزار در ماه های ژوئیه و جولای برای دانلود توسط علاقمندان بصورت رایگان آماده خواهد بود. ولی نسخه نهایی رایگان نبوده و قیمت آن در ۳ ماهه آخر سال ۲۰۱۱ مشخص خواهد شد.

BlueStacks برای اجرای برنامه های اندروید در ویندوز

به گفته مدیر شرکت اجرای برنامه های اندروید بر روی ویندوز بسیار ساده بوده و کافی است که کاربر ابتدا برنامه BlueStacks را اجرا نموده و سپس app های اندروید را به اجرا در آورد. به نظر می رسد شرکت BlueStacks یک نسخه از اندروید متن باز را بصورت سفارشی در آورده است زیرا اندرودی که توسط گوگل منتشر شده است برای پردازنده های ARM بوده در حالی که PC هایی که ویندوز را اجرا می نمایند بر اساس پردارنده های x86 و AMD طراحی شده اند. از طرفی BlueStacks اعلام کرده است که برنامه های خود را از طریق بازار اندروید در Amazon توزیع خواهد نمود، زیرا Android Market فقط برنامه های مبتنی بر پردازنده های ARM را منتشر می نماید.

این برنامه نه تنها قادر است برنامه های اندروید را برای شما اجرا نماید، بلکه شما را قادر می سازد برنامه های مبتنی بر ویندوز را نیز در محیط اندروید اجرا نمایید. و این برای بسیاری از علاقمندان یک معجزه می باشد. مثلا شما می توانید توسط آفیس فایل های خود را ویرایش نموده و پرینت بگیرید و یا توسط فتوشاپ تصاویر خود را ویرایش نمایید و آن را به محیط ویندوز بفرستید. این برنامه ارتبط دو طرفه کامل را برای سیستم عامل های اندروید و ویندوز فراهم آورده است.

لوگوی برنامه BlueStacks در محیط ویندوز

محیط BlueStacks پس از اجرا شدن – برگشت به محیط ویندوز با کلیک بر روی لوگوی ویندوز

app های BlueStacks

بازار آمازون برای BlueStacks

اجرای برنامه Word در محیط BlueStacks

ViewSonic ViewPad 10 Pro اولین تبلت با این ویژگی خواهد بود که با سیستم عامل های ویندوز ۷ و اندروید و قدرت گرفتن از BlueStacks بزودی توسط خرده فروشان عرضه خواهد  شد. همچنین شرکت اعلام کرده است که از هفته آینده با شرکت های تولید کننده PC وارد مذاکرات خواهد شد.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید