موسسه Consumer Reports اعلام کرده است که به دلیل مشکلات باتری نسل جدید مک بوک پرو اپل (MacBook Pro Apple)، این محصول در لیست توصیه شده توسط خرید این نهاد قرار نمی‎ گیرد. برای اولین بار است که موسسه مذکور یک مک بوک را در لیست توصیه خود قرار نمی‎ دهد.

برای اولین بار مک بوک پرو جدید توسط موسسه Consumer Reports مورد توصیه قرار نگرفت مشکلات باتری نسل جدید مک بوک پرو اپل

این موسسه آزمایش ‎های گوناگونی را بر روی مک بوک پرو جدید انجام داده است. طبق گزارش منتشر شده هر سه مدل مک بوک پرو جدید شامل مدل ۱۳ اینچی بدون تاچ بار و مدل ۱۳ یا ۱۵ اینچی با تاچ بار دارای مشکل باتری هستند. هم ‎چنین ذکر شده است که نتایج به دست آمده در تست باتری بسیار غیرقابل پیش‎ بینی و نامتوازن هستند.

برای مثال نسخه ۱۳ اینچی بدون تاچ بار برای اولین بار توانست در تست باتری ۱۶ ساعت دوام بیاورد. در حالی که در تست دوم این رقم به ۱۲٫۷۵ ساعت و در تست سوم به ۳٫۷۵ ساعت رسید. نسخه ۱۳ اینچی با تاچ بار نیز در ابتدا ۱۹٫۵ ساعت را در تست کسب کرد و در آزمایش بعدی تنها ۴٫۵ ساعت شارژدهی کرد.

این ارقام برای نسخه ۱۵ اینچی ۱۸٫۵ ساعت در تست اول و ۸ ساعت در تست دوم اعلام شده است. در این آزمایش به کمک مرورگر سافاری ۱۰ صفحه وب به صورت مداوم مورد مشاهده قرار می‎ گیرند تا زمانی که باتری دستگاه به اتمام برسد. گفته می‎ شود که آپدیت نرم‎ افزاری اخیر اپل هم کمکی به حل این مشکل نکرده است.

هم‎ چنین مرورگر سافاری مصرف باتری کمتری نسبت به رقبای خود از جمله کروم را دارد و طبق اعلام موسسه Consumer Reports این مقادیر برای مرورگر کروم بسیار متفاوت ‎تر هستند.

نسل جدید مک بوک پرو در ماه اکتبر معرفی گردید. از زمان عرضه آن به بازار شاهد انتشار گزارش‎ های بسیاری پیرامون مشکلات باتری نسل جدید مک بوک پرو اپل بودیم. این در حالی است که اپل به عرضه لپ‎تاپ‎ هایی با طول عمر بسیار بالای باتری شهرت دارد. طبق گفته اپل این محصول می ‎تواند تا ۱۰ ساعت شارژدهی کند در حالی که در تست‎ های استاندارد این مقدار تنها ۸ ساعت تعیین گردیده است.

منبع: Businessinsider

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید