كارشناسان بر اساس يك بررسي جديد ليست بهترين دوربين ديجيتالي حرفه‌اي مخصوص كاربراني كه به‌تازگي عكس‌برداري حرفه‌اي را آغاز كرده‌اند، منتشر كردند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از فارس، اين روزها دوربين‌هاي ديجيتالي فراوان با قابليت‌هاي مختلف در بازار عرضه مي‌شوند كه هر كدام از آن‌ها امكانات متفاوت خود را متناسب با نياز كاربران ارايه مي‌دهند.

اگرچه تنوع دوربين‌هاي ديجيتالي در بازار بسيار زياد است و شركت‌هاي فراواني در اين زمينه فعاليت مي‌كنند، اما كاربران حرفه‌اي همچنان سراغ مدل‌هاي به خصوصي از دوربين‌هاي ديجيتالي مي‌روند و آن‌ها را براي خود ترجيح مي‌دهند. دوربين‌هاي ديجيتالي را در حالت كلي مي‌توان به دو بخش حرفه‌اي و معمولي تقسيم كرد.

كارشناسان مركز تحقيقاتي PC World بر اساس يك بررسي جديد ليست بهترين دوربين ديجيتالي حرفه‌اي مخصوص كاربراني كه به‌تازگي عكس‌برداري حرفه‌اي را آغاز كرده‌اند، منتشر كردند.

EOS Rebel T3i كانن

اين دوربين ديجيتالي شامل لنز اپتيكال 18 تا 135 ميليمتري f/3.5-5.6 IS مي‌شود و در اصل يك دستگاه هوشمند براي عكس‌برداري و تصويربرداري با كيفيت مناسب است. قيمت اين محصول در بازارهاي مختلف جهان بين 800 تا 850 دلار اعععلام شده است.

K-x پِنتاكس

اين دوربين ديجيتال كه در خانواده محصولات SLR تقسيم‌بندي مي‌شود، براي آن دسته از كاربراني كه به تازگي عكاسي حرفه‌اي را آغاز كرده‌اند بسيار مفيد است. براي اين محصول با همه مزاياي خود فاقد باتري قابل شارژ است كه اين نكته اندكي باعث كاهش فروش آن در بازار شده است. قيمت اين دوربين ديجيتالي حرفه‌اي در بازار جهاني 650 دلار است.

Alpha NEX-5

اين دوربين ديجيتال حرفه‌اي كه قابليت پذيرش انواع لنزهاي موجود در بازار را دارد و در عين حال در اندازه بسيار كوچك طراحي شده است، قادر است عكس‌ها و تصاوير را با كيفيت بسيار بالا تهيه كند و تجربه عكاسي متفاوت را در اين زمينه ارايه دهد. تنها مشكل اين دوربين ديجيتالي نداشتن فلش داخلي است. قيمت اين محصول در بازار جهاني بين 600 تا 650 دلار اعلام شده است.

D3100 نيكون

اين دوربين ديجيتال يكي از مدل‌هاي اوليه در خانواده دوربين‌هاي DSLR است كه البته قيمت آن نسبت به قابليت‌ها اندكي گران است. اين دوربين ديجيتالي براي عكاسان حرفه‌اي تازه‌كار قابليت‌ها و امكانات فراواني را شامل مي‌شود و كيفيت تصاوير تهيه شده با آن بسيار قابل قبول است. قيمت اين محصول در بازار جهاني 600 تا 700 دلار است.

Pen E-PL2 اوليمپوس

اين دوربين ديجيتالي نيز به صورت كامپكت و كوچك طراحي شده كه استفاده از آن براي عكساني كه به صورت دايم در سفر هستند توصيه مي‌شود. اين محصول كوچك و سبك قابليت‌هاي كاربردي فراواني دارد و با حدود قيمت 550 دلار در بازار جهاني به فروش مي‌رسد.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید