HP G62-143cl  برای کاربران چند منظوره مجهز شده است که در Costco قابل دستیابی می باشد، برای لپ تاپ جایگزین دسکتاپ به حد کافی بزرگ می باشد و برای  استفاده در مسافرت های طولانی قابل مدیریت می باشد و برای یک قیمت پایین، آخرین نسخه ی پردازنده ی Intel Core i3 را مجهز می سازد و دارای هارد درایوی با سرعت ۷,۲۰۰rpm می باشد. با این حال اگر می خواهید هزینه ی بیشتری صرف کنید، می توانید Samsung R580 قوی شامل درایو Blue-ray را انتخاب کنید.

طراحی

G62-143cl   دارای روکش براق سیاه یا طرح لایه ی Zen نمی باشد. در عوض، روکشش قهوه ای روشن می باشد و دارای بافتی با طرح های مثلثی می باشد. به زیبایی روکش آلومینیومی Asus UL50VF-A1 یا رنگ آمیزی آبی Dell Inspiron 1564 نمی باشد. براق نبودن G62-143cl  به خاطر حفاظت در مقابل لکه می باشد. روکش مات در حفاظت از لکه های اثرانگشت و دیگر نشانه های نامطلوب به خوبی عمل می کند. نسبت به دیگر لپ تاپ های ۱۵ اینچی، G62-143cl با وزن ۵٫۴ پوندی اش، یکی از سبک ترین لپ تاپ ها و بعد از لپ تاپ Asus UL50VF-A1 می باشد.

مشخصات

G62-143cl دارای مجموعه پورت ها و اسلات های کافی می باشد که شامل ۳ USB، اترنت، VGA و کارت خوان مولتی مدیا می باشد. فاقد شیار ExpressCard می باشد که راه را برای ۳G بی سیم،  FireWire، تونرهای TV و دیگر کارت هایی که به منظور نصب تراشه یا مدار اضافى به یک سیستم افزوده مى شوند تا این که قابلیت سیستم توسعه یابد، باز خواهد کرد. دارای پورت HDMI می باشد که به شما این امکان را خواهد داد تا هرچیزی را که در لپ تاپ تان قرار دارد را به صورت بزرگتر نمایش دهید، به عبارتی داشتن HDTV 42 اینچی در منزل.

بیشتر بدانید:   فهرست ۱۰ لپ تاپ برتر جهان منتشر شد

با هزینه ی اضافی ۱۳۰ دلار، می توانید از Samsung R580 به عنوان Blu-ray player استفاده کنید. با توجه به اعتبارش، G62-143cl مجهز به هارد درایو ۷,۲۰۰rpm (320GB) می باشد، در حالیکه همه ی رقیبانش دارای درایوهای۵,۴۰۰rpm می باشند. هارد درایو با سرعت بالاتر می تواند منجر به اختلاف در کارایی شود، همانطور که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

Costco همچنین مزایای دیگری را برای مشتریان عرضه می کند. در حالیکه اکثر فروشنده ها تنها ضمانت یک ساله را عرضه می کنند، Costco ضمانت دو ساله ارائه می کند. همچنین خدمات حفاظتی رایگان برای اعضای Costco فراهم می سازد، افرادی که لوازم برقی را از فروشگاه خریداری می کنند. این سرویس امکان دسترسی به متخصصان فنی را می دهد، متخصصانی که می توانند مشکلات راه اندازی و تنظیمات را برطرف سازند. در نهایت، فروشگاه عودت های رویداده در طول ۹۰ روز را می پذیرد.

کارایی

با وجود قیمت ارزانش، G62-143cl به ندرت روی قطعات ارزان راه اندازی می شود. شامل پردازنده ی Intel Core i3-330M و حافظه ۴GB DDR3 می باشد – همان ترکیب یافت شده در HP dv6-2150us. ولی در اینجا هارد درایو وارد عمل می شود: در تست های قیاسی Cinebench R10 و PCMark،  G62-143cl کارایی dv6-2150us را ۱۱% و ۱۹% کاهش می دهد. ولی از آنجاییکه هارد درایوهای G62-143cl، پردازنده های سریعتر را مغلوب نمی سازند، G62 مجهز به Core i3 نمی تواند Core i5 CPU موجود در Samsung R580 و Dell 1564 را تحمل کند.

G62-143cl مجهز به باتری ۴۷WH می باشد که تقریبا مشابه باتری موجود در Samsung R580 (48WH) و Dell 1564 (47WH) می باشد. ولی به علت اینکه روی گرافیک های یکپارچه ی Intel اجرا می شود، شارژهای باتری بهتری را محاسبه می کند. در MobileMark 2007، G62-143cl دارای شارژ باتری ۴ ساعت و ۳۸ دقیقه می باشد که یک ساعت بهتر از Samsung R580 و Dell 1564 می باشد.

بیشتر بدانید:   Vostro 1088 لپ‌تاپ ارزان قيمت و پرفروش DELL در بازار داخلي

تنها موردی که HP G62-143cl ندارد، تجربه ی کاربری قابل مقایسه با تجربه ی کاربری بدست آمده در Dell Inspiron 1564 و Samsung R580 می باشد، ولی تجربه کاربری معمولا هنگام مرورها، بخش غیرعینی می باشد. در کل، بخش های آن آپدیت می باشند، طول عمر باتری اش مطلوب می باشد و ضمانت دو ساله اش توسط فروشنده ی قابل اطمینانش مانند Costco تضمین می شود. می توان با خرج هزینه ی ۱۳۰ دلار دیگر به ماشین سریعتری با نام Samsung R580 دست یافت که حاوی درایو Blu-ray می باشد و مورد پسند ویرایشگرها می باشد.

منبع : گویا آی تی

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.