شركت بورس در حال تدوين طرح راهبردي نهايي حوزه ICT است و در اين راه، مسير كلي مشخص شده است.

حسيني مديريت فناوري اطلاعات شركت بورس با بيان اين مطلب گفت: به عنوان متولي ICT شركت بورس، برنامه‌هاي متعددي را در نظر گرفتيم كه در اين راه اهداف كلي در دو بخش پشتيباني IT در و مخاطبان اين شركت تعريف شد، از سوي ديگر ايجاد زيربنا براي توسعه ابزارها و امكانات كسب و كار شركت مد نظر قرار گرفت تا به افزايش عمق و توسعه بازار سرمايه كمك كرده و در فرهنگ سازي اثربخشي داشته باشد.

وي ادامه داد: در زمينه‌هاي كلان كسب و كار نيز راه‌اندازي معاملات آتي در بخش اوراق بهادار براي امسال برنامه‌ريزي شده كه در فاز اول اين طرح، با همكاري بورس كالا از امكانات داخلي استفاده و در فاز نهايي، در سطح استاندارد بين المللي و براي بازار پرمخاطب و توسعه يافته برنامه ريزي شده است، جنبه هاي مختلف اين طرح از نظر حقوقي و راهكارهاي اجرايي تكميل شده و بخش فن آوري آن در دست تكميل است.

حسيني تاكيد كرد: به گفته متخصصان، بخش قانوني، روش ها و رويه ها، مهم ترين بخش آن به شمار مي‌رود كه اين بخش كار انجام شده است.

وي با اشاره به اينكه يكي از دغدغه هاي مهم شركت بورس، نظارت بر بازار است، ابراز داشت: به منظور بازسازي مسير اطلاعات و همچنين مسير تجميع اطلاعات به نحوي كه كنترل كاملي روي نحوه اطلاع رساني و نظارت بر بازار وجود داشته باشد، اقداماتي صورت گرفته كه در اين راستا نيازمند اقدامات زيربنايي هستيم.

بیشتر بدانید:   شهروند الکترونيک کسي است که ...

مدير فناوري اطلاعات شركت بورس با بيان اينكه مسير گردش اطلاعات تاكنون تحت كنترل شديدي قرار نداشته است، گفت: هم اكنون در حال تهيه زيرساخت‌هاي لازم، شامل سياست‌هاي امنيتي و حيطه هاي مختلف ISMS به ويژه در زمينه ديتاهاي بازار هستيم كه بررسي هاي لازم نيز انجام شده است.

وي سامانه نرم افزاري “سماب” را ديگر سامانه اي دانست كه در جهت تجميع داده هاي بورسي راه اندازي شده و افزود: سامانه “سماب”، امكانات نظارتي و همچنين امكان ارايه اطلاعات را در اختيار دارد، البته هم اكنون در حال تجميع پيام هاي عمومي هستيم و به صورت روزانه اطلاعات دريافت و تكميل مي شود.

حسيني تاكيد كرد: با اين كار به ابزاري براي ايجاد سازوكار نظارتي مورد نياز كسب و كار شركت مسلح مي شويم و در اين صورت انتشار اطلاعات هم از لحاظ صحت و سرعت قابل اتكا خواهد بود.

وي خاطرنشان كرد: آنلاين تريدينگ، موضوع ديگر مورد بحث در شركت بورس به شمار مي رود و در اين راستا، نخستين جلسه همفكري با شركت هاي مرتبط برگزار شد كه بر آن اساس، دستور كاري جهت اقدامات بعدي پيش بيني شد كه در جلسات آتي پيگيري مي‌شود.

مدير فناوري اطلاعات شركت بورس با اشاره به اينكه در خصوص توسعه سامانه مالي، اقداماتي صورت گرفت، تصريح كرد: ايجاد ابزاري براي بالابردن دقت در صورت‌هاي مالي در دستور كار قرار گرفت كه در اين راستا سامانه جديدي را موردد بررسي قرار داديم و از بين راه حل‌هاي مختلف، بهترين راه انتخاب شد.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.