یکی از مشکلاتی که مطمئنا همه ما در هنگام گشت و گذار در صفحات وب دیدیم این بوده که وقتی روی یک گزینه ای کلیک می کنیم، صفحه وب به ناگهان به بالای صفحه می پرد. این مشکل در مرورگر کروم گوگل در نسخه بعدی برطرف می شود.

صفحات وب به دلایل مختلف ممکن است بخشی از محتوای صفحه مورد نظر شما را نمایش دهد در حالیکه هنوز بصورت کامل صفحه بارگزاری نشده است. این موضوع هرچند برای افزایش سرعت نمایش صفحه همیشه مفید بوده ولی مشکلاتی نیز داشته است.

صفحه وب تا زمانی که بصورت کامل لود یا بارگزاری نشود، عملکرد ناقصی خواهد داشت. یکی از این اشتباه ها زمانی است که شما روی لینکی کلیک می کنید. به دلیل اینکه لینک هنوز دقیق مشخص نشده یا اینکه ممکن است در کنار آن لینک، تصویری باشد که بعد از لود شدن ممکن است نیاز به عملکرد دیگری باشد، مرورگرها معمولا با کلیک شما، به بالای صفحه می پرند.

بروزرسانی جدید Chrome و جلوگیری از پرش به بالای صفحه وب
بروزرسانی جدید Chrome و جلوگیری از پرش به بالای صفحه وب

برای حل این موضوع گوگل در نسخه جدید Chrome 56 به بعد از تکنیکی برای برطرف کردن این مشکل استفاده می کند. برای حل این موضوع زمانی که صفحه کامل لود نشده و شما روی لینکی کلیک می کنید، صفحه در همان لحظه روی همان قسمت قفل می شود. با این کار، لینک مورد نظر، هر چه باشد تا همان لحظه، بر اساس دستور کلیک، عمل مورد نظر را انجام می دهد.

قفل شدن صفحه می تواند مشکلات هرچند کوچک دیگری بوجود بیاورد ولی یکی از جدی ترین شکایت های کاربران را مرتفع می کند. بیشتر کاربران این مشکل را از خود سایت و نحوه برنامه نویسی می دانستند، به همین دلیل برنامه نویسان ترفندهای ناقصی را برای حل این موضوع بکار می بردند که زیاد کاربردی نبود.

بیشتر بدانید:   Mini Maps؛ اپلیکیشن فیس‌بوکی برای رانندگی مجازی روی نقشه‌ی گوگل

این روش را گوگل قبلا بصورت آزمایشی بر روی نسخه آزمایشی Chrome تقریبا دو سال پیش نیز استفاده کرده بود و حالا بعد از برطرف کردن کلیه ایرادات احتمالی آماده استفاده عمومی است.

اگر وب سایت علاقه ای به این اتفاق نداشته باشد می تواند به راحتی جلوی این عمل مرورگر کروم را بگیرد.

نظر خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.